Marokas …arabų pasakų, svetingųjų berberų karalystė

Kelionės išskirtinumai

Lankote vieną egzotiškiausių ir įdomiausių šalių visoje Afrikoje
Viešite imperatoriškuosiuose Maroko miestuose: Rabate, Fese, Marakeše ir Meknese
Užkeri Marakešas su garsiąja Džema el Fna aikšte – gyvačių kerėtojai, istorijų pasakotojai, kvepalų, vaistinių žolelių ir prieskonių pardavėjai, ugnies rijikai

Pasiūlymo kaina
2019 03 14–03 21 Kaina galioja asmeniui keliaujant dviese ir gyvenant dviviečiame kambaryje.
Nuo 1016 € 1 pasiūlymas
Kelionės kaina
Reguliari kaina vienam asmeniui.
Nuo 1129 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Skrydis Vilnius – Agadyras – Vilnius,
 • rankinis ir registruotas orlaivio bagažas,1
 • pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi,
 • 7 nakvynės 3 – 4* viešbučiuose,
 • maitinimas – 7 pusryčiai ir 7 vakarienės,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo, vykstančio su grupe iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • (1) – pagal aviakompanijos taisykles (reikalavimų bagažui teiraukitės likus 4 savaitėms iki kelionės).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • draudimas,
 • arbatpinigiai,
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • pietūs, vakarienės, gėrimai vakarienių metu,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
Turite klausimų? Norite užsisakyti? Susisiekite su mumis
Viktorija Žaltauskė Kelionių ekspertė
 • +37065515938
 • kelione@bts.lt
Palikite užklausą
Užpildykite šį lauką
Užpildykite šį lauką
Užpildykite šį lauką
Suaugę 16+ metų
- +
Vaikai iki 15 metų
- +
Ačiū, Jūsų užklausos formą gavome
Su konkrečiais pasiūlymais susisieksime per 1 d.d.
Kelionės maršrutas ir programa
1 diena.

Skrydis: Vilnius – Agadyras. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Agadyre

2 diena.

Pusryčiai. Labai anksti ryte išvykstate į Kasablanką, Maroko ekonomikos ir verslo sostinę. Apžiūrite miesto širdį – Mohamedo V aikštę, kurioje susikerta pagrindiniai Kasablankos keliai, ir Parc de la Ligue Arabe parką. Pravažiuojate pro brangiausią Kasablankoje Anfos rajoną. Aplankote *Hassano II mečetę – trečią pagal dydį Islamo pasaulyje, nusileidžiančią tik Mekai ir Medinai Saudo Arabijoje. 1993 m. atidaryta mečetė buvo statoma penkerius metus, o statybos darbuose dalyvavo daugiau nei 30 000 darbininkų ir amatininkų. Aplankę Kasablanką, išvykstate į Rabatą – Maroko karalystės sostinę. Atvykę aplankote puikiai išlikusį Le Tour Hassan minaretą, Mohamedo V mauzoliejų, skirtą garbiajam Maroko valdovui Mohamedui V, įtvirtintąją Rabato senamiesčio dalį – kasba. Apžiūrite Karališkuosius rūmus (Royal Palace). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje netoli Rabato.

3 diena.

Pusryčiai. Vykstate į gynybinių sienų saugomą senąją šalies sostinę – Meknesą, kuriame yra bene gražiausi miesto vartai Maroke – Bab Mansour, vietinių vadinami „vartais iš praeities į ateitį“. Apžiūrite karališkąsias sultono *Moulay Ismael arklides, kuriose kadaise buvo laikoma iki 12 000 karališkųjų žirgų. Aplankote miesto mediną ir žydų kvartalą. Išvykstate į Volubilį – vieną geriausiai išsilaikiusių romėnų miestų Maroke. *Volubilyje puikiai matoma buvusi gatvių struktūra, romėniškų vilų fragmentai su labai gerai išlikusiomis mozaikomis, forumo aikštė, bazilika, kapitolijus. Volubilio romėnų griuvėsiai palieka įspūdį net daugelį romėnų griuvėsių mačiusiems keliautojams. Po ekskursijos išvykstate į Fesą. Pakeliui pravažiuojate Moulay Idriss (Šventąjį miestą). Tai mažytis kalkėmis baltintų statinių miestas, įsikūręs kalnų įduboje. Miesto pavadinimas kilęs nuo žmogaus vardo, kuris VIII a. atnešė islamą į Maroką. Tai pirmasis musulmoniškas miestas Maroke. Atvykus į Fesą – apžvalginė ekskursija. Fesas – vienas iš geriausiai pasaulyje išlikusių arabų miestų, turintis unikalų senamiestį, skaičiuojantį savo metus nuo VIII a., puikiai reprezentuojantis Andalūzijos senąją architektūrą ir to meto miestų statybos principus. Feso senamiestis – tikras labirintas! Dėl savo unikalumo šis miestas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Tai seniausias Maroko imperatoriškasis miestas ir pirmoji arabų dinastijos sostinė. Aplankote Fes el Djedid senamiesčio dalį, pastatytą Merenidų dinastijos valdymo laikais XIII a. Čia išlikę karališkieji rūmai. Sustojate nusifotografuoti prie įspūdingų Hasano II valdymo laikais sukurtų rūmų vartų. Aplankote buvusį žydų kvartalą Mellah. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fese.

4 diena.

Pusryčiai. Aplankote senamiestį Fes el Bali, *Bou Inania medresę, pamatote Kairaouine mečetę, apžiūrite Moulay Idriss II mauzoliejų. Užsukate į odos ir medžio išdirbėjų, keramikų kvartalus. Pamatote Nejjarin fontaną, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pietūs (už papildomą mokestį).Išvykstate į Beni Mellal. Važiuojate Atlaso kalnų šlaitais vingiuojančiu keliu, pakeliui pravažiuojate du kalnų kurortus (Immouzer ir Ifrane), berberų kaimą Azrou. Atvykstate į Beni Mellal, kuriame auginama daug žemės ūkio produktų: apelsinų, figų, alyvuogių ir kt. Vakarienė ir nakvynė Beni Mellal.

5 diena.

Pusryčiai. Anksti ryte išvykstate į Marakešą – Atlaso kalnų papėdėje įsikūrusią Pietų Maroko sostinę. Dėl savo pastatų spalvos Marakešas dar vadinamas rožiniu arba raudonuoju miestu. Atvykus į Marakešą – apžvalginė ekskursija po miestą. Aplankote įspūdinguosius *Majorelle sodus, kurie priklausė dizaineriui Yves Saint Laurent. Sustojate prie Koutoubia mečetės, kurios įspūdingas minaretas laikomas Marakešo simboliu. Pasivaikštote Marakešo medinoje (senamiestyje), aplankote *Sadu dinastijos kapus. Apžiūrite *Bahia rūmus, įsikūrusius jazminais ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoravimo meno pavyzdys. Gerai iki šių dienų išsilaikę rūmų kambariai stebina savo elegantišku dekoru, kuriam sukurti buvo naudojamas auksas, oniksas ir marmuras. Aplankote įžymiąją Džema el Fna aikštę, kuri nepalieka abejingų – tiesiog ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai, istorijų pasakotojai, kvepalų, vaistinių žolelių ir prieskonių pardavėjai, ugnies rijikai. Čia kepama mėsa, žuvis, susitinka ir vakarieniauja vietiniai gyventojai. Marokiečiai Džema El Fnaaikštę vadina didžiausiu pasaulyje barbekiu po atviru dangumi. Esant galimybei, siūlome apsilankyti tradiciniame fokloro vakare (už papildomą mokestį – apie 35 EUR). Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Marakeše.

6 diena.

Pusryčiai.. Aplankote senąją berberų vaistinę, kurioje senieji vaistinnkai it kerėtojai pažers daugybės patarimų ir pasakojimų kaip gydomos ligos Maroke. Vykstate į Agadyrą. Apsilankote argano aliejaus gamykloje, kur susipąžįstate išgavimo ir panaudojimo būdais. Maroke argano aliejus dar vadinamas aliejų karaliumi ir naudojamas tiek maisto gaminime, tiek kosmetikos pramonėje. Pakeliui aplankote Essaouirą. XV a. portugalų įkurtas miestas-tvirtovė skalaujamas Atlanto vandenyno dar žinomas kitu pavadinimu – Magador. Senovėje jis buvo vienas iš svarbiausių Maroko uostamiesčių. Šeštajame dešimtmetyje miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė. Šiandien – tai mėgstamas jaunimo kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjus. Vandens sporto mėgėjai jį vadina „Afrikos vėjų miestu“. Atvykstate į Agadyro kurortą. Poilsis prie Atlanto vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena.

Pusryčiai. Poilsis prie Atlanto vandenyno arba siūlome ** ekskursiją į mažają Masos dykumą. Tai dykuma esanti Suso –– Masos nacionaliniame parke. Pakeliui lankote Tifnit– vaizdingą kaimelį, įsikūrusį prie laukinio Sidi R‘Bar paplūdimio, garsų žvejybos tradicijomis. Vykstate palei Atlanto vandenyno esančias kopas, sustojate prie Massa upės, kertančios Nacionalinį paukščių parką. Apsilankote Tiznit mieste, kuris garsus berberų sidabro dirbiniais. Pasivaikštote po Mediną ir pasigrožite unikaliais sidabro dirbiniais. Pietūs vietinių berberų namuose. Vykstate į mažasias Saharos kopas. Atvykus laisvas laikas kopose. Norintys galės pajodinėti kupranugariais (už papildomą mokestį – apie 5 EUR). Grįžtate į viešbutį Agadyre. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Agadyre.

8 diena.

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstate į oro uostą. Skrydis: Agadyras – Vilnius.

Kelionės metu autobusu nuvažiuojama ~1700  km.

Galerija
Draudimas

Šiandien keliaujame kaip niekad daug – į kaimynines šalis, šiltuosius kraštus ar tolimuosius žemynus. Kiekvienas keliaujantis žino, kad ir kruopščiai planuojant visada pasitaiko staigmenų. Puiku, kai jos yra malonios, bet jei nutinka priešingai – Jums į pagalbą ateina kelionių draudimas.

Susipažinti ir užsisakyti BTA draudimą

Pastabos

(*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 80 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
(**) – ekskursiją į mažają Masos dykumą. Turistas moka pats vietos valiuta apie 40 EUR. Kaina pateikta kai vyksta ne mažiau 15 turistų.
Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
Arbatpinigiai vairuotojui ir gidui (apie 25 EUR) mokami kelionės pabaigoje ir į kainą neįskaičiuoti.

Nuomonės
Gaukite asmeninį Kelionės pasiūlymą
Ačiū, Jūsų užklausos formą gavome
Su konkrečiais pasiūlymais susisieksime per 1 d.d.
© 2019 Baltic Travel Service. Visos teisės saugomos. https://bts.lt/