Uzbekistanas …spalvinguoju Šilko keliu

Kelionės išskirtinumai

7 pusryčiai ir 4 vakarienės įskaičuotos į kelionės kainą!
Kiekviename žingsnyje susiduriate su tūkstantmečių senumo istorija
Aplankote UNESCO saugomus Šilko kelio miestus – Bucharą, Chivos oazę, Samarkandą
Naktį praleidžiate jurtose po žvaigždėtu Kizilkumo dykumos dangumi
Gaminate uzbekišką plovą, kepate duoną, ragaujate vyną, derybų meną išbandote spalvingame rytietiškame turguje

Pasiūlymo kaina
2018 10 09 - 17 Kaina galioja asmeniui keliaujant dviese ir gyvenant dviviečiame kambaryje
Nuo 1719 € 1 pasiūlymas
Kelionės kaina
Reguliari kaina vienam asmeniui.
Nuo 1719 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Skrydis Vilnius – Taškentas – Vilnius,
 • vietinis skrydis Taškentas – Urgenčas,
 • rankinis ir registruotas orlaivio bagažas,1
 • greitojo traukinio bilietas Samarkandas – Taškentas,
 • pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi,
 • 5 nakvynės 3 viešbučiuose, 1 nakvynė jurtose dykumoje,
 • maitinimas: 7 pusryčiai (kontinentiniai)  ir 4 vakarienės,
 • įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą,
 • rusiškai arba angliškai kalbančio vietinio gido paslaugos,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo, vykstančio su grupe iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
  (1) – pagal aviakompanijos taisykles (reikalavimų bagažui teiraukitės likus 6 savaitėms iki kelionės)

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • draudimas
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • arbatpinigiai (taip pat vairuotojui ir gidui, mokami kelionės pabaigoje),
 • pietūs,
 • gėrimai vakarienių metu,
 • programoje nepaminėtos vakarienės,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • leidimai filmuoti ir/ar fotografuoti,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
Turite klausimų? Norite užsisakyti? Susisiekite su mumis
Inga Brūzdaitė Kelionių ekspertė
 • +37065224199
 • kelione@bts.lt
Palikite užklausą
Užpildykite šį lauką
Užpildykite šį lauką
Užpildykite šį lauką
Suaugę 16+ metų
- +
Vaikai iki 15 metų
- +
Ačiū, Jūsų užklausos formą gavome
Su konkrečiais pasiūlymais susisieksime per 1 d.d.
Kelionės maršrutas ir programa
1 diena.

Skrydis: Vilnius – Taškentas.

2 diena.

Atskrendate į Uzbekistano sostinę Taškentą. Uzbekistanas – keliautojo lobių skrynia. Šalis kadaise buvo senųjų civilizacijų kryžkelėje, kurios Šilko kelyje paliko statinius, savitas tradicijas bei indėlį į šalies kultūrą, kuriais žavimės iki pat šių dienų. Šalies sostinė Taškentas yra Centrinės Azijos širdis, kurioje harmoningai dera rytietiškos tradicijos ir kosmopolitiško šiuolaikinio miesto kasdienybė. Vykstate poilsiui į viešbutį. Pusryčiai. Ekskursija po Taškentą. Aplankote senąją miesto dalį, kurios širdis – Hast Imam aikštė yra religinis Taškento centras. Aikštę supa Barak-Khan medresė (islamo mokykla), Tilla-Sheikh mečetė, šventojo Abu Bakr Kaffal Shashi mauzoliejus, būsimus pamokslininkus ruošiantis Imam al-Bukhari islamo institutas. Pamatote garsiąją Kukeldash medresę ir šalia jos esantį didžiausią Taškento Chorsu turgų. Gal įsigyjate tradicinį galvos apdangalą tiubeteiką, o gal tradicinį uzbekišką peilį? Susikaupkite deryboms – be jų Rytų šalyje – nė iš vietos. Pamatote moderniojo Taškento lankytinus objektus – Amir Temur ir Nepriklausomybės aikštes, Didįjį Operos ir baleto teatrą. Užsukate į pirmąjį Centrinės Azijos metro pasigėrėti įmantria architektūra. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Pusryčiai (paketas). Ankstyvą rytą vykstate į oro uostą ir skrendate į Urgenčo oro uostą, esantį netoli Chivos. X a. Chiva buvo svarbus Šilko kelio taškas – čia sustodavo visi karavanai, keliaujantys iš Kinijos ir atgal. Nuo aušros iki sutemų pro miesto vartus judėjo nesibaigianti virtinė nešuliais apkrautų kupranugarių. Chivos pavadinimas ilgai asocijavosi su prekių ir belaisvių vergų vilkstinėmis bei ilgomis sekinančiomis kelionėmis per dykumą. Šiandien jūsų kelionė iš oro uosto pro medvilnės ir vaismedžių laukus tetrunka apie pusvalandį. Pamatote istorinę Chivos širdį – UNESCO saugomą Ichon-Qala miestą-muziejų po atviru dangumi su įspūdingomis medresėmis, minaretais, mečetėmis, rūmais ir mauzoliejais. Gėritės buvusios oficialiosios Chivos chanų rezidencijos Kunja-ArkDžuma mečetės, Taš-Chauli rūmų, Kalta-Minor minareto ir daugelio kitų įspūdingų statinių įmantria architektūra ir puošyba. Esant galimybei, sugrįžtate naktinei ekskursijai po Ichon-Qala pajusti sutemus atgimstančios miesto mistikos ir tikrosios Šilko kelio dvasios. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.

Pusryčiai. Vykstate į Bucharą – dar vieną UNESCO saugomą Šilko kelio miestą su mauzoliejais, minaretais ir citadelėmis (kai kurie iš jų daugiau nei 2500 metų senumo). Laukia ilga kelionė Kizilkumo (iš turkų k. – raudonojo smėlio) dykuma. Tai viena didžiausių Azijos dykumų, besitęsianti nuo Amudarijos iki Sirdarijos upės, užimanti beveik 300 000 kmplotą. Vakare pažinčiai su Buchara ir uzbekų kultūra siūlome *vakarienę ir folklorinį pasirodymą su tradicinių šokių programa vienoje iš pasakiškų Bucharos medresių. Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

5 diena.

Pusryčiai. Buchara – geriausiai išlikęs Centrinės Azijos viduramžių miesto pavyzdys. Ekskursija po nepakartojamą Bucharos senamiestį. Aplankote Arko tvirtovę – buvusią Bucharos chanų rezidenciją; nedidelę ir subtilią Bolo-Hauz mečetę; iš XII a. Poi-Kalyan komplekso su Kalyan minaretu pro dengtus rytietiškus turgus ir išradingiausiais puošybos ir architektūros sprendimais stebinančias XVII a. medreses einate iki ant tvenkinio kranto stovinčio Labi-Hauz architektūrinio komplekso. Negalite neaplankyti X a. Samanidų mauzoliejaus – seniausio islamo pasaulyje žmogui pastatyto tokio tipo statinio, laikomo islamiškosios architektūros šedevru. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 diena.

Pusryčiai. Aplankote Chor-Minor medresę ir Sitorai-Mokhi-Hosa rūmus – buvusią paskutinio šalies emyro rezidenciją. Kelias toliau veda iki Nurato miestelio, įsikūrusio Nuratau kalnų papėdėje. Kultūrinis sluoksnis, liudijantis apie gyvenamą vietovę šioje vietoje, siekia 40 tūkstančių metų. Tikriausiai viena pagrindinių priežasčių čia atsirasti gyvenvietei buvo šventasis Čašmos šaltinis, pasak legendos, ištryškęs nukritus meteoritui. Galite išmėginti, ar šaltinis šiandien tebeturi gydomųjų galių, kurios, kaip ir visas Čašmos kompleksas (mečetė, mauzoliejus, pirtys, senovės tvirtovės liekanos) kasdien čia sutraukia keliautojus ir piligrimus. Iš Nurato vykstate į jurtų stovyklavietę Kizilkumo dykumoje. Vakarienė prie stovyklavietės laužo klausantis klajoklių nomadų dainų. Nakvynė tradicinėse jurtose dykumoje.

7 diena.

Pusryčiai. Norintys gali pasijusti kaip tikrame Šilko kelio karavane ir *pajodinėti kupranugariais. Išvyka iki Aidarkulio ežero, kur, esant galimybei, galite išsimaudyti. Keliaujate į Samarkandą – miestą, įkurtą VII a. pr. Kr., kuris sparčiausiai vystėsi XIV – XV a., valdant prieštaringai vertinamam valdovui Timūrui. Tai magiškas miestas, palikęs įspūdį net didžiam karvedžiui Aleksandrui Makedoniečiui, kuris apie Samarkandą sakė: „Viskas, ką girdėjau apie šį miestą, yra tiesa, išskyrus tai, kad jis dar nuostabesnis, nei galėjau įsivaizduoti.“ Samarkande apžiūrite galingojo Timūro, jo sūnų ir anūkų paskutiniąją poilsio vietą – Gur-Emir ansamblį. Apžiūrite Ulugbeko observatoriją. Vakare siūlome *pažiūrėti, kaip gaminamas tradicinis uzbekiškas plovas ir jo paskanauti vakarienės metu. Nakvynė viešbutyje.

8 diena.

Pusryčiai. Tęsiate pažintį su Samarkandu: Redžistano aikštė kadaise buvo Samarkando prekybos ir kasdienio gyvenimo centras, joje stovi trys užburiančiais raštais išpuoštos medresės (islamo mokyklos) – XV a. Ulugbeko, XVII a. Sher-Dor (nei vienas ją puošiantis ornamentas nesikartoja) ir Tila-Kari (Auksu padengtoji). Taip pat apžiūrite Bibi-Khanum mečetę (vieną didžiausių XIV a. islamiškojo pasaulio statinių); Shakhi-Zinda nekropolį. Būtinai užsukate į spalvingą Samarkando turgų. Laisvas laikas savarankiškai pasigėrėti miestu arba siūlome pažiūrėti, *kaip kepama tradicinė rytietiška duona ir *degustuoti Samarkando vynus. Vykstate į traukinių stotį ir greituoju traukiniu keliaujate į Taškentą. Atsižvelgiant į skrydžio laiką, vykstate į oro uostą skrydžiui Taškentas – Vilnius.

9 diena.

Parskrendate į Vilnių.

Kelionės metu autobusu nuvažiuojama ~1300 km.

Galerija
Viza

Uzbekistano viza ir formalumų sutvarkymas už papildomą mokestį.

Draudimas

Šiandien keliaujame kaip niekad daug – į kaimynines šalis, šiltuosius kraštus ar tolimuosius žemynus. Kiekvienas keliaujantis žino, kad ir kruopščiai planuojant visada pasitaiko staigmenų. Puiku, kai jos yra malonios, bet jei nutinka priešingai – Jums į pagalbą ateina kelionių draudimas.

Susipažinti ir užsisakyti BTA draudimą

Pastabos

(*) – mokamos pramogos. Turistas moka pats vietos valiuta apie 90  $ už visus (*) pažymėtus objektus.
() – skrydis su persėdimu.
Uzbekistano viza ir formalumų sutvarkymas už papildomą mokestį.
Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.

Nuomonės
Panašios kelionės
Gaukite asmeninį Kelionės pasiūlymą
Ačiū, Jūsų užklausos formą gavome
Su konkrečiais pasiūlymais susisieksime per 1 d.d.
© 2018 Baltic Travel Service. Visos teisės saugomos. http://bts.lt/