Apie mus Kryptys Kelionių tipas Akcijos Verslo kelionės Kelionės Lietuvoje Kitos paslaugos Daugiau
Bulgarija
Kelionės ekspertai
Įdomu žinoti
Žemėlapis
Agnė Liaugaudienė
8 315 51911

Bulgarijos respublika – valstybė pietryčių Europoje. Ribojasi su Juodąja jūra rytuose, Graikija ir Turkija pietuose, Serbija bei Makedonija vakaruose ir Rumunija šiaurėje. Su Rumunija ribojasi Dunojaus upe.


SAULĖTASIS KRANTAS


Juodosios jūros perlas, kuriuo didžiuojasi visa Bulgarija Būtų visiškai neįtikėtina, jei žmogui, gimusiam Lietuvoje prieš keturiasdešimt arba daugiau metų, žodžių junginys „Slančev briag“ nesukeltų jokių emocijų. Nuvykti į tuo metu atrodžiusį tokį tolimą Bulgarijos pajūrį pasisekdavo toli gražu ne kiekvienam, o štai „Slančev briag“ brendžio (tais laikais be skrupulų vadinto konjaku) pasirodydavo ir mūsų parduotuvių lentynose. Ech, tas svajonių gėrimas iš kraštų, kur taip skaisčiai šviečia saulė...


Šiandien Saulėtasis krantas – vienas iš ryškiausių akcentų Bulgarijos vizitinėje kortelėje. Šis Juodosios jūros ruožas ilgus amžius snūduriavo, kol apie 1960 metus bulgarai nusprendė: čia bus kurortas. Kas iš to išėjo, bene geriausiai pasako skaičiai. Šiais laikais į Saulėtąjį krantą kasmet suvažiuoja keli milijonai turistų, o vien viešbučių mieste ir jo apylinkėse yra apie 800.


Skaityti plačiau