Apie mus Kryptys Kelionių tipas Akcijos Verslo kelionės Kelionės Lietuvoje Kitos paslaugos Daugiau
Jungtiniai Arabų Emyratai
Kelionės ekspertai
Įdomu žinoti
Žemėlapis
Rita Citukienė
8 5 2514494
Jūratė Gvazdauskienė
8 5 2111100

Jungtiniai Arabų Emyratai – prabangos ir dykumų šalis


Plotas – 83600kv.m. Gyventojų skaičius – 9,2mln. (2013m.). Sostinė – AbuDabis. Valiuta – Jungtinių Arabų Emyratų dirhamai ir filsai (smulkesnieji pinigai). Kalba – arabų. Religija –  dominuoja islamas.

Nacionalinė virtuvė. Machbūs – specialių prieskonių pagrindu paruošti ryžiai su mėsa ir daržovėmis, dažnai patiekiami su džiovintais vaisiais ir riešutais. Harees – kviečių ir mėsos, dažniausiai vištienos, troškinys, patiekiamas kaip košė. Shawarma – ėriuko arba vištienos kepsnys, suvyniotas į pitą ir patiekiamas su salotomis. Madrooba – sūdyta žuvis, patiekiama su tirštu, aštriu padažu. Lukaimat – Ramadano laikotarpiu arabų itin mėgstami aliejuje kepti saldūs virtiniai, patiekiami su saldžiu sirupu. Batheeth – tradicinis arabiškas desertas, gaminamas iš figų ir riešutų. Falafel – sezamo ir avinžirnių kukuliai, kepti aliejuje.


Apgyvendinimo ypatumai. Kiekvienas emyratas turi savo viešbučių kategorijos klasifikacijos ir kontrolės instituciją. Kai kuriuose emyratuose yra daug miesto tipo viešbučių, kurie įrengti gan kukliai, jų interjeras paprastas, teritorija nedidelė. Svarbu žinoti, kad JAE registruojantis viešbučiuose turistams gali tekti sumokėti užstatą už viešbučiuose teikiamas papildomas paslaugas. Viešbučiuose, esančiuose Šardžos emyrate, galioja alkoholio draudimo įstatymas, todėl čia nėra galimybės įsigyti alkoholinių gėrimų ir draudžiama juos vartoti bei laikyti viešbučio kambaryje. Alkoholio nėra ir kai kuriuose kitų emyratų viešbučiuose.