Apie mus Kryptys Kelionių tipas Akcijos Verslo kelionės Kelionės Lietuvoje Kitos paslaugos Daugiau
Mauricijus
Kelionės ekspertai
Įdomu žinoti
Žemėlapis
Nijolė Barauskienė
8 41 429502
Jūratė Gvazdauskienė
8 5 2111100
Inga Brūzdaite
8 46 310600

MAURICIJUS
Mauricijaus sala – skaidraus vandens, nuostabių paplūdimių, stebuklingos gamtos ir nepakartojamų įspūdžių atostogų vieta. Mauricijus – tai nuostabus perlas Indijos vandenyne. Tai mažytė sala, turinti didingą ir seną istoriją. Mauricijaus sala XVI amžiuje buvo atrasta arabų, vėliau portugalų, olandų, prancūzų ir anglų kolonizuota ir galiausiai 1968 m. išsikovojusi nepriklausomybę. Šiandien šis Rojaus kampelis traukia turistus iš visų pasaulio. Nuostabaus grožio Mauricijaus paplūdimiai yra tikra atgaiva visiems vandens pramogų gerbėjams. Čia galima mėgautis vandens sporto pramogomis: slidinėti ant vandens, plaukioti burlentėmis, nardyti, užsiimti paviršiniu nardymu su akvalangu. Taip pat galima ir žvejoti. Tad pasirinkimas yra gausus ir patenkins visų klientų lūkesčius. Dauguma atvykusių turistų mėgaujasi saule paplūdimiuose, naudojasi vandens pramogomis arba keliauja po salą, kuri garsėja išskirtine gamta. Didžiausios atrakcijos būna paplūdimiuose sekmadieniais bei švenčių dienomis. Tuo metu ten vyksta daugybė kultūrinių renginių, tokių kaip afrikietiškos kilmės Sega šokiai, ypatingai populiarūs tarp vietinių salos gyventojų. Tad į Mauricijų galima vykti ne tik pasyviai pailsėti, bet ir pakeliauti bei pažinti salą. Rekomenduojame aplankyti šias Mauricijaus įžymybes: „Flacq market“, „Domaine du Chasseur“, „Souillac“ ir kt.
Sostinė: Port Louis – tai didžiausias Mauricijaus miestas ir pagrindinis salos uostas, jame gyvena 147 tūkst. gyventojų.
Mauricijaus plotas: 2040 kv. km (iš jų sausumos - 2030 kv. km, o vandens – 10 kv. km). Mauricijus yra pietinėje Afrikos dalyje, 850 km į rytus nuo Madagaskaro. Ši valstybė – salynas Indijos vandenyne. Ją sudaro ne tik didžiausia Mauricijaus sala, bet ir kitos mažesnės salos: Saint Brandon, Rodrigues, Agalega ir kt. Šalies kraštovaizdis: periferijoje – lyguma, o palei centrinę plynaukštę - netolygiai išsidėstę kalnai. Aukščiausias salos taškas – Mont Piton kalnas (828 m virš jūros lygio).
Mauricijaus pakrantė: driekiasi 177 km. Mauricijų iš visų pusių skalauja Indijos vandenynas. Pati Mauricijaus sala yra vulkaninės kilmės ir beveik ištisai yra apsupta koralinių rifų.
Gyventojų skaičius: 1.261,208 (2014 m.)
Gyventojų sudėtis: 68% indo-mauritanų, 27% kreolų, 3% sino-mauritanų, 2% franko-mauritanų.
Valstybinė kalba: anglų (ja kalba vos 1% visų gyventojų). Kalbama kreolų (80,5%), bhojpuri (12,1%), prancūzų (3,4%) ir kitomis (4,0%) kalbomis.
Religija: hinduistai (48%), Romos katalikai (23,6%), musulmonai (16,6%), kiti krikščionys (8,6%), kiti (2,8%), neišpažįstantys jokios religijos (0,4%).
Politinė sistema. Mauricijus – parlamentinė prezidentinė respublika. Valstybės vadovas – prezidentas (renkamas 5 metams). Vyriausybės galva – premjeras (skiriamas prezidento). Administraciškai šalis yra suskirstyta į 9 rajonus.