Apie mus Kryptys Kelionių tipas Akcijos Verslo kelionės Kelionės Lietuvoje Kitos paslaugos Daugiau
Nyderlandai (Olandija)
Kelionės ekspertai
Įdomu žinoti
Žemėlapis
Živilė Puodžiulaitienė
837201060
Raimonda Ramašauskienė
8 45 435919

Nyderlandai (ol. Nederland), oficialiai Nyderlandų Karalystė (ol. Koninkrijk der Nederlanden) – federacinė valstybė, sudaryta iš Nyderlandų europinės dalies, esančios vakarų Europoje, prie Šiaurės jūros, besiribojančios su Belgija ir Vokietija, bei Nyderlandų Antilų ir Arubos. Nyderlandai priklauso Žemųjų šalių regionui (kurį taip pat sudaro Belgija ir Liuksemburgas). Nyderlandai dar priklauso ir šių trijų valstybių ekonominei sąjungai, vadinamai Beniliuksu (nuo 1948 m.). Žemosios šalys yra tankiausiai gyvenamos Europoje, jose labai aukštas gyvenimo lygis. Valstybė yra viena iš šalių, kurios įkūrė Europos Sąjungą. Nyderlandai yra Europos Sąjungos, JTO, OECD, NATO, ESBO ir Europos Tarybos narė. Šalis yra viena iš tankiausiai apgyvendintų šalių Europoje. Pragyvenimo lygis joje aukštas. Nyderlandų sostinė yra Amsterdamas, tačiau šalies vyriausybė reziduoja Hagoje.


Olandija (ol. Holland) – istorinis Nyderlandų regionas ir istorinė valstybė, dabartiniuose vakarų Nyderlanduose, prie Šiaurės jūros, viena iš Septyniolikos Provincijų viduramžiais. Tai buvusi viena iš Šv. Romos imperijos, taip pat Burgundijos ir Ispanijos Nyderlandų kunigaikštysčių. Olandija buvo viena iš septynių Jungtinių Nyderlandų Provincijų narių (1579–1795 m.), laikomų dabartinių Nyderlandų pagrindu.


Valstybinė kalba – olandų. Sostinė – Amsterdamas. Didžiausias miestas –Amsterdamas.
Klimatas: Dažniausiai pučia pietvakarių vėjas, todėl klimatas jūrinis su vėsiomis vasaromis ir nešaltomis žiemomis. Ypač šalies vakaruose (Šiaurės jūros pakrantė) klimatas yra stipriau veikiamas Atlanto vandenyno. Toliau į rytus, prie sienos su Vokietija, vandenyno įtaka mažėja, žiemos šaltesnės, o vasaros šiltesnės. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra 1–3 °C, liepos mėnesio temperatūra 16–17 °C. Vidutinis metinis kritulių kiekis 650–750 mm. Sniegas iškrenta retai, užėjus Sibiro anticiklonui.


Amsterdamas – uostamiestis prie Šiaurės jūros, Nyderlandų sostinė (nors šalies vyriausybė reziduoja Hagoje). Miestas įkurtas apie 1275 m. XV a. Amsterdamas tapo didžiausiu ir įtakingiausiu Nyderlandų miestu. Per Aštuoniasdešimtį karą, kai 1585 m. Belgijos uostą Antverpeną užėmė ispanai, į Amsterdamą persikėlė daug pirklių, amatininkų. Tai lėmė miesto ekonominį vystymą.


Kelionių ekspertų patarimai:
Kodėl vykti į Amsterdamą? Amsterdamas yra išgarsėjąs dėl raudonių žibintų kvartalo, bet mes siūlome pamatyti ne tik jį bet ir Vincento van Gogo (Vincent van Gogh) muziejų, aplankyti Anos Frank (Anne Frank) namus, būtinai pasiplaukioti valtimi Amsterdamo kanalais.
Kada keliauti į Amsterdamą? Geriausias metas vykti į šį miestą yra pavasaris, nes pavasarį žydi tulpės kurios pasaulyje garsėja savo nepaprastu grožiu.
Kita: Paragaukite morkų patiekalo (Hutspot), daržovių sriubos su mėsos kukuliais (Groente soep met balletjès), sriubos su žirnių koše (Erwtensoep), daržovių košės su jautiena (Hutspot met Klapstuk), kopūstų sriubos su rūkyta dešra (Stamppot van Boerekoot met Roorworst), krevečių padaže (Garnalenragout), agurkų kompoto (Geestoofde Komkommers), spurgų (Oliebollen), skrebučiųi su raudonaisiais serbentais (Beschuit met bessesap).