Apie mus Kryptys Kelionių tipas Akcijos Verslo kelionės Kelionės Lietuvoje Kitos paslaugos Daugiau
Suomija
Kelionės ekspertai
Įdomu žinoti
Žemėlapis
Edita Papečkienė
8 343 98028
Neringa Taujanskaitė
8 37 201060

Suomija (suom. Suomi; šved. Finland), oficialiai Suomijos Respublika (suom. Suomen tasavalta; šved. Republiken Finland) – valstybė Šiaurės Europoje, Fenoskandijos regione. Suomija šiaurėje ribojasi su Norvegija, rytuose su Rusija, vakaruose su Švedija. Pietvakariuose Suomiją skalauja Baltijos jūra, vakaruose – Botnijos, o pietuose – Suomijos įlanka. Tarp Suomijos ir Švedijos esančios Alandų salos priklauso Suomijai, tačiau turi plačią savivaldą. Suomija yra viena iš rečiausiai apgyvendintų šalių Europoje (15,47 žm./km²).


Didžioji dalis gyventojų susitelkę šalies pietuose. Šalies sostinė yra Helsinkis.


Suomijoje yra dvi oficialios kalbos – suomių ir švedų.


Suomija yra Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų Organizacijos, Šiaurės Tarybos, Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ir Eurozonos narė.
Suomijos teritorija, kuri šimtmečiais buvo retai gyvenama, nuo XII a. priklausė Švedijai, kol 1809 m. po Švedijos-Rusijos karo iš Švedijos buvo atimta ir prijungta prie Rusijos. 1917 m. liepos 14 d. Suomija paskelbė savo autonomiją, o 1917 m. gruodžio 6 d. – nepriklausomybę. 1995 m. tapo Europos Sąjungos nare.


Klimatas
Suomijos klimatui būdingos šaltos žiemos ir šiltos vasaros. Vidutinė metinė temperatūra Helsinkyje yra 5,3°C. Aukščiausia dienos temperatūra pietinėje Suomijoje kartais pakyla iki 30°C. Žiemos mėnesiais, ypač sausį-vasarį, temperatūra gana dažnai nukrinta iki -20°C. Tolimoje šiaurėje, už speigračio, Saulė nesileidžia apie 73 paras – tuomet ateina baltosios vasaros naktys, matomos šiaurės pašvaistės. Saulei nepakylant virš horizonto būna poliarinės nakties (suom. kaamos) laikotarpis.