Apie mus Kryptys Kelionių tipas Akcijos Verslo kelionės Kelionės Lietuvoje Kitos paslaugos Daugiau
Švedija
Kelionės ekspertai
Įdomu žinoti
Žemėlapis
Inga Dervinienė
8 315 51911
Alina Sobianinė
8 5 2111100
Vitalina Krasauskienė
8 44 390290

Sostinė: Stokholmas
Plotas: 438 574 km2
Gyventojų skaičius: 9 644 864 (2014 m.)
Gyventojų dalis (%), palyginti su bendru ES gyventojų skaičiumi: 1,9 % (2014 m.)
BVP: 420,849 mlrd. EUR (2013 m.)
Oficialioji ES kalba: švedų
Religija: evangelikų liuteronų
Politinė sistema: parlamentinė konstitucinė monarchija
ES valstybė narė nuo: 1995 m. sausio 1 d.
Vietų skaičius Europos Parlamente: 20
Valiuta: Švedijos krona (SEK)
Ar priklauso Šengeno erdvei? Taip, priklauso Šengeno erdvei nuo 2001 m. kovo 25 d.
Pirmininkavimas Tarybai: Švedija rotacijos tvarka pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai 2 kartus – 2001 m. ir 2009 m.
 


Švedija yra didžiausia pagal gyventojų skaičių Šiaurės šalis ir trečia pagal plotą šalis Europos Sąjungoje. Vakaruose Švediją nuo Norvegijos skiria kalnai, o pietuose su Danija jungia automobilių ir geležinkelio tiltas. Svarbiausi Švedijos ekonomikos sektoriai 2014 m. buvo viešasis administravimas, gynyba, švietimas, žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbas (24,5 %), pramonė (19,7 %), didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos (17,4 %). Pagrindinės Švedijos eksporto partnerės yra Norvegija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė, o pagrindinės importo partnerės – Vokietija, Norvegija ir Nyderlandai.


Švedijos klimatas - vidutinių platumų pereinamasis iš jūrinio į žemyninį. Pietinėje ir vidutinėje šalies dalyje didelę įtaką klimatui turi vandenynas. Sausio mėnesio vidutinė temperatūra yra nuo -14 iki 0°C priklausomai nuo regiono. Liepos mėnesį - nuo 10 iki 18°C. Sniegas šaltuoju periodu šiaurinėje dalyje vietomis išsilaiko iki 7 mėnesių. Šiaurinėje Švedijos dalyje žiemos ilgos ir šaltos, o vasaros šviesios ir vėsios. Birželio ir liepos mėnesiais netemsta ištisą parą. Laplandijos klimatas arktinis, čia iki šiol važinėjama šunų kinkiniais. Geriausias laikas keliauti į Švediją yra nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio pabaigos.


Švedijos pažintis neįsivaizduojama be šalies sostinės Stokholmo. Stokholmas – didžiausias Švedijos miestas ir sostinė, įsikūręs Baltijos pakrantėje ir salose, kurias su žemynu jungia tiltai. Miestas ne veltui yra vadinamas „Šiaurės Venecija“, o vanduo supa beveik trečdalį salų ir septynis miesto kvartalus. Čia gausu molų, kanalų, tiltų. Stokholmas yra viena iš nedaugelio sostinių, kurioje puikiai dera ramybė, tyla, grynas oras su didžiulio miesto gyvenimu bei ritmu. Stokholmo simbolis – Karalių rūmai, daug turistų sulaukia Riterių bažnyčia ir „Vaza“ muziejus. Kelionės į Švediją metu patirsite daug žavių akimirkų, o įspūdžiai išliks ilgam.


Lauktuvėms galima parsivežti rankų darbo amatų dirbinius, švediško stiklo produkciją, medinius Dala arkliukus (vienas nacionalinių šalies simbolių), kramtomą tabaką ir pypkes.