Apie mus Kryptys Kelionių tipas Akcijos Verslo kelionės Kelionės Lietuvoje Kitos paslaugos Daugiau
Ukraina
Kelionės ekspertai
Įdomu žinoti
Žemėlapis
Vitalina Krasauskienė
8 44 390290
Viačeslav Čebruk
8 5 2122406
Alina Sobianinė
8 5 2111100

Ukrainà (ukr. Україна) – didžiausia Europos valstybė (neskaitant Rusijos), išsidėsčiusi Rytų Europoje. Pietuose ribojasi su Juodąja jūra, rytuose su Rusija, šiaurėje – Baltarusija, vakaruose – Vengrija, Lenkija ir Slovakija, o pietvakariuose – Rumunija ir Moldova. 


Valstybinė kalba: ukrainiečių
Sostinė: Kijevas
Didžiausias miestas: Kijevas


Didžioji Ukrainos dalis išsidėsčiusi Rytų Europos lygumoje. Didžiausi šalies kalnai yra Karpatų kalnai šalies vakaruose, kurių aukščiausias taškas yra Hoverlos kalnas (2061 m). Ukrainos kraštovaizdį daugiausia sudaro derlingos lygumos arba stepės ir plynaukštės, vagojamos didelių upių – Dniepro, Doneco, Dniestro ir Pietinio Bugo, kurios teka į Juodąją ir Azovo jūras. Pietvakarinė Dunojaus delta sudaro sieną su Rumunija.


Klimatas vidutinių platumų; kontinentinis, tik Krymo pietuose pastebimi subtropinio klimato požymiai.


Kijevas (ukr. Київ) – Ukrainos sostinė ir didžiausias milijoninis miestas šalies šiaurėje, prie Dniepro upės. Tai yra valstybinio pavaldumo miestas, taip pat – srities administracinis centras. Kijevas yra vienas seniausių Rytų Europos miestų, įkurtas maždaug V amžiuje ankstyvųjų rytų slavų teritorijoje.


Odesa – miestas prie Juodosios jūros Ukrainoje. Srities administracinis centras. Odesa užima ketvirtą vietą šalyje pagal gyventojų skaičių ir yra didžiausias Ukrainos uostas, turintis gerai išvystytą geležinkelio mazgą, taip pat pramonę. Daugiausia gyventojų – ukrainiečiai, rusai, bulgarai ir žydai. Pastarųjų kultūros įtaka itin jaučiame mieste ir suteikia jam ypatingą koloritą. Odesa savo nuostabiai paplūdimiais bei žavinga architektūra vilioja viso pasaulio turistus.