Albanija

Albanija

Kelionės į Albaniją

Teztour kelionės

 

Albanija

 

Neseniai atrasta turistų, pamėgta ir įsimylėta Albanija

 

Ar verta keliauti į Albaniją?

Iškart Jums atsakome kad… taip! Vykstant atostogų metu į Albaniją galėsite džiaugtis +25 laipsnių temperatūra. Tiek šilti orai, tiek šiltas vanduo leis Jums mėgautis atostogomis. Visai neseniai turizmą skatinti pradėjusi šalis dar nesusilaukia bangos turistų, todėl šioje vietoje nesutiksite tiek daug kitų keliautojų. Albanijoje atrasite Viduržemio jūros pakrantes, paplūdimius ir gerai žinomus kalnus esančius Albanijoje. Griebkite visus reikiamus daiktus, užeikite į www.bts.lt ir raskite sau tinkamiausią kelionės į Albaniją variantą jau dabar!

Ką svarbu žinoti prieš vykstant į Albaniją

Nors Albanijoje ir galima susimokėti eurais, tačiau mes Jums siūlome išsikeisti dalį pinigų į lekus, tai yra oficialus Albanijos pinigas. Tokiu būdu Jūs gerokai sutaupysite, nes keisti valiutą Albanijoje bus Jums nepalankus keitimo kursas. Tik kai eisite apsipirkinėti neišsigąskite pamatę dideles sumas, 1 euras yra lygus 136 Albanijos lekams. Susikalbėti Albanijoje Jums pavyktų angliškai, tiesa, tik su jaunesnio amžiaus gyventojais. Taip pat šalyje galima susišnekėti ir itališkai, tad jei mokate šias kalbas, Jums jos pravers.

Pačioje Albanijoje mes Jums siūlome keliauti vietiniais autobusiukais, jų kalba vadinamais „furgons“. Vienintelis šių autobusiukų minusas yra tai, kad jie stoja ten, kur žmogus paprašo, o ir tvarkaraščio jiems pasirodo, kad nereikia. Norint sužinoti kada atvažiuos autobusiukas, turėtumėte pasiklausti vietinių gyventojų, kurie maloniai Jums pagelbės.

Mes nesiūlome Jums keliauti su savo automobiliu, nes tai Albanijos gatvėse yra išties pavojinga, o ir keliai nėra labai gerai sutvarkyti. Albanijoje vairuotojai dažnai nepaiso taisyklių ir važinėja taip, kaip jie nori. Todėl būkite itin atidūs kai keliausite vietose, kuriose eismas yra gan spartus, tokiu būdu išvengsite nemalonių pasekmių.

Verta paminėti, kad visoje Albanijoje yra paplitusios derybos. Tai galite, ir net turite daryti visur. Jei nuvyksite į Albanijos turgelius, būtinai derėkitės. Taip pat viešbučiuose galite gauti papildomų paslaugų pigiau.

Apie Albaniją

Albanijos Respublikos geografinė padėtis yra Pietryčių Europoje. Ji ribojasi su tokiomis šalimis kaip Juodkalnija, Kosovo valstybe, Makedonija ir Graikija. Iš vakarų šalį skalauja Adrijos jūra, o pietvakariuose galima pamatyti Jonijos Jūrą. Kalbant apie Albanijos kilmę ir istoriją gali kilti nesklandumų. Taip yra dėl to, kad Albanijos istorikai pateikia vieną Albanijos susikūrimo versiją, o kitų šalių mokslininkai teigią kitą.

Anot albanų, šalis yra kilus iš Ilirų genties Albanoi. Dėl pačio pavadinimo „Albanija“ yra aiškintasi, kad „Alb“ reiškė kalvą ar kalvų pievą, o iš to ir net kilo garsiųjų Alpių kalnų pavadinimas. Pagal albanų istorikus, būtent ilyrai buvo albanų protėviai. Tačiau kiti istorikai nesutinka. Jie teigia, kad Albanijos susikūrimas nieko neturi bendro su ilyrais, o yra Balkanų autochtonai. Kuria versija rinksitės tikėti Jūs yra tik Jūsų pasirinkimas, tačiau vykstant į Albaniją nederėtų ginčytis su vietiniais dėl jų kilmės per daug.

Taip pat atvykus į Albaniją galima pamatyti du skirtingus tipus žmonių. Jaunimą Albanijoje dažniausiai pamatysite sėdint kavinukėse su mobiliaisiais telefonais rankose. Tačiau senoliai šioje šalyje atrodo tarsi iš filmo. Elegantiškais drabužiais bei skrybėlėmis pasipuošę senoliai yra neatsiejama praeito amžiaus Albanijos dalis.

Geografinė padėtis

Tikriausiai niekam ne naujiena, kad Albanija yra labai kalnuota vietovė. Apie 30% viso šalies paviršiaus yra pakilęs virš 1000 metrų virš jūros lygio, o vidutinis šalies aukštis yra apie 700 metrų virš jūros lygio. Didžiąją dalį šalies sudaro kalnai, kalnagūbriai ir kalvotos ir slėniuotos lygumos pajūryje. Svarbiausios Albanijos upės teka būtent per kalnus. Pati Albanija yra apsupta Adrijos jūros, Juodkalnijos, Serbijos, Makedonijos ir Graikijos.

Klimatas

Klimatas šioje šalyje yra subtropikų Viduržemio jūros tipo. Tai reiškia kad vasaros karštos ir sausos, o žiemomis yra drėgna, tačiau nešalta. Žiemą pučiantis vėjas net turi savo pavadinimą – Bora. Tai dažni stiprūs ir sausi vėjai pučiantys nuo kalnų. Vidutinė oro temperatūra visus metus būna tarp 15 ir 20 laipsnių šilumos, vasaros sezonu ji kyla iki 25-30 laipsnių šilumos. Albanijoje saulė šviečia daugiau nei 300 dienų per metus, tai kad degintis ir mėgautis jos spinduliais tikrai galėsite be problemų.

Albanijos miestai

Visų pirma mes siūlome aplankyti garsiausius Albanijos miestus. Be abejo į juos įeina sostinė Tirana, Kavajeso kurortinis miestelis, senovinė Krujė, nedidelis miestas Beratas ir vienas seniausių Europos miestų Škoderis. Tirana yra moderniausias šalies miestas. Būtent sostinėje galima pajausti jau šiek tiek naujesnės Albanijos gyvenimą. Taip pat šiame mieste galima pamatyti nemažai visos šalies istorijos. Žiūrint į miesto architektūrą, galima pamatyti dar nuo komunizmo laikų užsilikusius apgriuvusius ar atrenovuotus pastatus. Didžioji dalis tokių pastatų yra užsilikę ir dabartinėje Albanijoje, su laiku tai yra keičiama ir bandoma atsinaujinti, tačiau lėšų trūkumas tai labai sulėtina. Vis tik, kad būtų atitrūkta nuo užsilikusio komunizmo šioje šalyje, meras buvo sugalvojęs visus daugiabučius perdažyti ryškiomis spalvomis, dėl ko dabar visa sostinė tarsi marga einant pro išdažytus daugiabučius. Verta paminėti, kad viena iš pagrindinių Tiranos gatvių yra pavadinta Rruga G.W. Bush. Šį pavadinimą gatvė gavo dėl buvusio JAV prezidento Georgo Busho apsilankymo Albanijoje.

Daugiau architektūrinio paveldo galima pamatyti ir kituose, nedideliuose miestuose. Būtent Berate galima apžiūrėti nemažai Albanijos istorijos. Miestelis net yra įtraukas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pats miestelis dar yra vadinamas tūkstančio langų miestu. Taip yra dėl to, kad kalnų šlaituose namai turi daug langų ir yra sustatyti ypač tankiai. Tai yra gan neįprasta ir įdomi architektūra, kurios kitoje šalyje nepamatysite. Taip pat miestelis yra gana populiarus tarp keliautojų. Tačiau ir čia Albanijoje yra kitaip nei kitose šalyse. Viešbučių Berate jūs nerasite. Jums teks apsistoti privačiuose namuose. Vietiniai gyventojai skiria tam tikrą dalį namo turistams, ten keliautojai yra apsistoja.

Dar net akmens amžiuje jau apgyvendintas miestas Krujė vis dar yra vietinių mylimas miestelis. Miestelyje iki šiol galima rasti viduramžių pilį ir begalę paminklų. Krujoje galima sužinoti nemažai istorijos apie Albaniją. Krujė yra labai senas Albanijos miestas, minimas jau nuo 879 metų. Šis miestas buvo priklausęs Bizantijos imperijai, Bulgarijos karalystei, buvo atitekęs Osmanų imperijai. II pasaulinio karo metu miestas buvo okupuotas Italijos, vėliau Vokietijos. Dėl šitiek daug okupavimų ir antpuolių, miestelis dabar gali girtis savo architektūra, pilimi ir paminklais. Taip pat yra išlikę ir Osmanų imperijos statinių, tokių kaip medinė turgavietė, pirtis, mečetės, namai, bektašių šventykla.

Prie pat Adrijos jūros yra įsikūręs kurortinis miestelis Kavajesas. Itin mėgstamas dėl unikalaus kraštovaizdžio ir nepaprastų smėlio paplūdimių. Norint pailsėti prie jūros, ši vieta yra viena iš geriausių galimų pasirinkimų. Šilta skaidri jūra ir kilometrus besitęsiantis pajūris puikiai tinka norintiems atsipalaiduoti. Dauguma viešbučių yra būtent šioje zonoje, todėl išsirinkti Jums patrauklų prie pat jūros nebus sunku. Kadangi šis miestas yra būtent pačiame pajūryje, kambarius su vaizdu į jūrą galėsite įsigyti visai nebrangiai. Taip pat aktualu yra tai, kad iš šito miestelio būtų labai patogu keliauti į kitus Albanijos miestus.

Vienas iš seniausių Europos miestų taip pat yra vienas iš svarbiausių Albanijoje. Tai yra senovinis Škoderis. Jis įsikūręs tarp didžiausio Balkanų ežero – Škoderio. Šiame mieste galima pamatyti Balkanų katalikų katedrą, musulmonų mečetę ir stačiatikių cerkvę. Taip pat siūlome apžiūrėti ir visas senąsias miesto dalis pėsčiomis. Apeiti senas gatveles, pasigrožėti architektūra, aplankyti didesnius rekomenduojamus pastatus yra tiesiog privaloma atvykus į Škoderį.

Lankytinos vietos Albanijoje

Kalbant apie lankytinas vietas Albanijoje, mes Jums turime nemažai rekomendacijų. Norintiems pasigrožėti gamta ir apylinkėmis siūlome nuvykti prie Škoderio ežero, Gjipe kanjono, apžiūrėti Logaros ir Butrinto nacionalinius parkus. Mėgstantiems architektūrą privaloma nuvykti į Rozafos tvirtovę ir Skanderbego aikštę.

Nors pačioje Albanijoje Škoderio ežero yra tik trečdalis, jį vis tiek būtina pamatyti gamtos mylėtojams. Šis ežeras ypatingas tuo, kad yra tektoniniame duburyje. Dėl to jo plotas vis auga bėgant metams. Šiame ežere vyksta žvejyba, jis taip pat yra laivuojamas. Pats ežeras yra 48 kilometrų ilgio ir 14 kilometrų pločio.

Grožiu neatsiliekantis Škoderio ežerui yra ir Gjipe kanjonas. Kanjono pradžia yra palanki visiems turistams, yra padaryti akmenuotų ruožų takeliai norintiems apsižvalgyti po kanjoną. Tačiau norint pamatyti visą kanjono grožį reikėtų imtis iššūkio. Nors jis ir gali pasirodyti sunkiai įveikiamas, su reikiamu pasiruošimu ir noru apkeliauti ir apžiūrėti nuostabaus grožio kanjoną tikrai yra įmanoma.

Albanijoje esančiame, net 1010 hektarų plotą užimančiame, Logaros nacionaliniame parke galima pamatyti nemažai skirtingų gamtos veiksnių. Čia galima rasti juodųjų ir baltažievių pušų, bulgariškų eglių ir įvairių uosių. Taip pat parke yra paplitę ir nemažai skirtingų gyvūnų rūšių. Nenustebkite jei pamatysite grifus, erelius, stirnas, gemzes, ūdras ar net vilkus. Parkas yra puikiausiai pritaikytas apžiūrinėjimui. Parke yra pažintiniai takai, taip pat užsinorėjus kažkur stabtelti atsipūsti, veikia keli restoranai ir viešbučiai.

Kitas nacionalinis parkas yra įkurtas 2000 metais pietinėje Albanijoje. Butrinto nacionalinis parkas priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Tai yra viena iš svarbiausių archeologinių vietų. Taip pat jis yra net 10 kartų didesnis už Logaros parką. Nors visą jį apžiūrėti būtų sudėtinga, bent tam tikras dalis mes tikrai Jums siūlome pamatyti savo akimis. Pasakiško grožio gamtoje rasite ir istorinių paminklų, kurie po daugelio metų vis dar yra išlikę iki šių dienų.

Lankomiausias objektas Škoderyje yra Rozafos tvirtovė. Ji yra ant 130 metrų aukščio uolos, kuri yra tarp trijų upių santuokos. Pati tvirtovės legenda yra apie pasiaukojusią moterį dėl viso miesto, kad tik pilis stovėtų tvirta ir neįveikiama. Senieji pilies pamatai yra didžiuliai akmenys, be jokių kalkių skiedimų, o tai rodo kad pilies pradmenys galėjo būti net V-IV amžiuje prieš Kristų. Daugybę puolimų atlaikiusi pilis dar ir dabar stovi Albanijoje, o tai šiek tiek net ir sutampa su legenda, nes tvirtovė vis dar stovi tvirta ir neįveikiama.

Tiranos pagrindinė dalis yra Skaderbego aikštė. Ji yra pavadinta Albanų nacionalinio herojaus Skanderbego garbei. Daugelis garsių ir lankytinų pastatų Tiranoje yra būtent aplinkui šią aikštę. Pati Skanderbego aikštė metams bėgant labai keitėsi. 2010 metais buvęs meras nusprendė modernizuoti šią aikštę. Buvo pastatyti nauji fontanai, o visa aikštė buvo konvertuota tik pėstiesiems ir viešajam transportui. Taip pat 2017 metais aikštė buvo vėl renovuota, ir dabar ji yra dalis pačios didžiausios tik pėstiesiems skirtos zonos visuose Balkanuose.

Albanijos virtuvė

Albanija pritraukia nemažai keliautojų ir dėl savo tradicinių patiekalų. Nors ji ir nėra išskirtinė, nes yra susipynusi su Balkanų ir Viduržemio jūros regiono kulinarija, ji yra pasakiška. Ji pasiūlys tikrų skanėstų mėsos valgytojams, žuvies mėgėjams. Albanijoje taip pat gaminama nemažai skirtingų vynų, iš kurių vienas yra laikomas 8 geriausiu vynu pasaulyje, o ir desertai šioje šalyje yra labai skanūs. Taip kad šios šalies virtuvė ko gero įtiks kiekvienam.

Dažniausiai albanų virtuvėje yra naudojamas alyvuogių aliejus, pomidorai, saldžiosios paprikos, žuvis, mėsos patiekalai. Nuvykus į restoraną kiekvienas galės rasti tai ko nori, pradedant įvairiomis sriubomis, pabaigiant iš Graikijos atkeliavusiomis picomis ar salotomis.

Mes rekomenduojame paragauti tradicinių patiekalų, tokių kaip paca, tarator, speca te mbushura, qofte me veze dhe limon ir kitų. Paca tai yra žarnokų sriuba. Ši sriuba yra tradicinė albanų sriuba, kuri yra valgoma kone kiekvieną dieną. Tarator iš dalies primena mūsų pamėgtus šaltibarščius. Tarator taip pat yra šalta, gaminama iš jogurto ir vandens, vidun yra dedami krapai, agurkai ir netgi riešutai. Speca te mbushura yra įdarytos paprikos. Jas taip pat visi albanai mėgsta patiekti kaip tradicinį jų maistą. O norintiems kažko panašaus į namuose pamėgtus kotletus, qofte me veze dhe limon bus puikus pasirinkimas. Tai yra mėsos kukuliai su citrinos sultimis. Taip pat privaloma paragauti tradicinių koldūnų su špinatais, tai jų tradicinio maisto pasididžiavimas.

Apibendrinimas

Nors Albanija yra tik naujai turizmą priimanti ir platinanti šalis, joje pailsėti ar paatostogauti tikrai būtų įmanoma. Kadangi dar nėra labai daug keliautojų, atradusių šią nuostabią vietą, Albanijoje yra žymiai ramiau, negu kad sparčiai turizme išplitusiose šalyse kaip Graikija. Kainos Albanijoje taip pat nėra didelės, jei norite, kad kelionė Jums būtų pigesnė, paieškojus tam tikrų viešbučių, naktis Jums gali kainuoti iki 20ies eurų. Veiklos ir pramogų Albanijoje taip pat netrūksta, galima tiek ilsėtis prie jūros paplūdimiuose, užlipti ir pasigrožėti kalnais ar aplankyti įvairius miestus. Jei pavargote nuo rutinos, norite pasigrožėti kita šalimi ir pailsėti, ieškokite mūsų tinklalapyje „Poilsinė kelionė į Albaniją“ ir pasimėgaukite šiltais Albanijos orais ir nuostabiais šalies vaizdais.

Papildoma informacija

Detalesnę informaciją galite rasti mūsų svetainėje https://bts.lt/ . Kelionių į Albaniją taip pat galite rasti mūsų partnerių tinklalapiuose https://www.novaturas.lt/ ir https://www.tez-tour.com/ .

Privatumo politika:

Informuojame kad šioje svetainėje naudojami slapukai angl cookies. Sutikdami, paspauskite mygtuką Sutinku arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Daugiau informacijos puslapyje: https://nmc.lt/privatumo-politika/.

© 2023 Baltic Travel Service. Visos teisės saugomos. https://bts.lt/
Touched by digitouch!
Svetaine rūpinasi: Adisoft.lt