Korfu

Korfu

Kelionės į Korfu

Teztour kelionės

Korfu

Beveik visus metus trunkanti vasara Korfu (kitaip žinomoje kaip Kerkyra) saloje

Kodėl verta rinktis Korfu salą?

Korfu saloje vasariškas klimatas laikosi ilgiau nei 300 dienų. Tai puiki vieta keliautojams, norintiems pasidžiaugti vasaros orais. Sala suvilios savo įlankomis, kaimeliais, esančiais kalnuose ir nuostabiais paplūdimiais. Net kai gimtinėje po žiemos dar neatšilę orai, Korfu sala jau siūlo jums stulbinančius 20-35° orus. Griebkite savo daiktus, kraukitės lagaminus ir lėkite į saulėtąją Graikijos salą – Korfu. Daugiau informacijos galite rasti kelionių organizatoriaus tinklalapyje https://www.novaturas.lt/ ir https://www.tez-tour.com/ .

Trumpai apie salą

Nors Korfu sala yra visai nedidelė – 60 kilometrų ilgio ir nedidelio ploto salelė, ji yra antroji pagal dydį sala Jonijos jūros salyne. Nors ši sala atrodo nedidelė, nuotykių ir pramogų joje tikrai netrūksta. Dėl puikaus klimato ši sala yra viena iš daugiausiai turistų susilaukiančių vietų visoje Graikijoje. Nors sala ir yra maža, užsiėmimai joje skiriasi nuo to, kurioje salos pusėje ruošiatės apsistoti. Šią salą supa užburiantys kalnai, skaidrus, spindintis jūros vanduo ir smėlėtos bei uolėtos pakrantės. Poilsiautojų patogumui didžioji dalis pakrančių yra apstatytos kurortiniais miesteliais, kuriuose pramogos gali skirtis pagal keliautojų poreikį. Korfu saloje vietą sau atras tiek naktinio gyvenimo ir šokių reikalaujantis jaunimas, tiek ramesnį poilsį norintys patirti keliautojai, bei šeimos su vaikais. Labiau pramogas mėgstantiems asmenims mes siūlome daugiau laiko praleisti rytuose esamoje Korfu dalyje. Čia galima rasti nemažai barų, kavinių, parduotuvių ar kitų vietinių pramogų. Keliaujantiems su vaikais ar ramybės ieškantiems turistams mes siūlome pietinę Korfu salos dalį. Pietuose esantys gyventojai neskuba atsinaujinti, jie yra linkę prie senų tradicijų. Tai puiki vieta atsipūsti prie ramios jūros ir ramių gyventojų.

Klimatas

Pats geriausias metas lankytis Korfu saloje tai būtų pavasaris ir ruduo. Būtent šiais sezonais orai Korfu saloje yra maloniai šilti. Taip pat šiuo laiku nėra tiek daug kitų turistų. Vidutinė temperatūra Korfu saloje balandžio mėnesį laikosi apie 20 laipsnių, o rudens pradžioje apie 25-30 laipsnių. Mėgstantiems karštį rekomenduojame vykti vasaros mėnesiais, kai temperatūra gali pakilti net iki 35 laipsnių šilumos. Atvykę į Korfu tokiu laiku Jūs tiesiog nenorėsite lipti iš jūros dėl jos šilto vandens. Taip pat galime nudžiuginti lietaus nemėgstančius žmones. Korfu saloje lietūs yra labai retai pasitaikantis reiškinys. Didelė tikimybė, kad lietų patirsite tik kelias dienas per visą mėnesį.

Šiaurinė salos dalis

Kalbant apie šiaurinę Korfu dalį, ji yra gerokai pasistūmėjus į priekį. Lyginant su pietų puse, šiaurė yra labiau urbanizuota. Šiaurinėje dalyje apstu ir vandens pramogų. Šios salos dalyje jūra yra rami, o paplūdimys padalintas į nedideles zonas. Tai suteikia galimybę pasimėgauti vandens slidžių pramogomis, maudynėmis jūroje. Verta paminėti, kad būtent šioje salos dalyje, paplūdimiai yra laikomi geriausi visoje saloje.

Mėgstantiems prabangą, šiaurinėje dalyje, Komeno pakrantėje kaip tik yra įsikūręs vienas iš prabangiausių Korfu salos kurortų. Aplink pakrantę galima išvysti prabangius apartamentus, vilas ar viešbučius, o tai užtikrina kokybišką apsistojimą prie pat paplūdimio. Pati pakrantė yra apsupta pušynais. Kaip ir kitur, čia yra nemažai žvirgždo ir smėlio paplūdimių.

Jaunimo mėgstama vieta yra labiau šiaurės rytinėje dalyje. Tai yra Dasijos ir Ipso miesteliai. Juose pilna kavinukių, restoranų, barų, parduotuvių, visko ko reikia jaunam žmogui.  Dėl to juose renkasi labiau miesto šurmulį mėgstantys asmenys.

Korfu kelionės metu siūlome apžiūrėti senamiestį, Venetų tvirtovę ar kalnus Barbatyje. Pats miestelis yra išskirtas į dvi dalis. Jis yra pritaikytas tiek mėgstantiems kalnus, tiek norintiems praleisti dienas paplūdimyje keliautojams. Barbatis yra apsuptas kalnais ir alyvuogių medžiais. Skirtingose miestelio dalyse yra ir skirtingos pramogos. Vienoje pusėje yra apstu barų ir parduotuvių, kitame galima pasivaikščioti neasfaltuotais takeliais.

Ramesniems poilsiautojams siūloma aplankyti Acharavio miestelį. Šis miestelis yra laikomas vienu iš geriausiu vietų šeimoms ar poroms. Miestelis puikiai tinka pasivaikščiojimams pakrante, o ir būtiniausius dalykus, tokius kaip parduotuvės ar restoranai, rasite būtent pagrindinėje gatvėje. Iš šio miestelio rekomenduojame lankytis ekskursijose vandeniu. Mėgstantiems komfortą pritaikyti paplūdimiai aprūpina poilsiautojus dušais, kabinomis, gultais ar kitais paplūdimyje reikalingais dalykais.

Pietryčių pakrantė

Pietuose yra keli, verti Jūsų dėmesio, miesteliai. Tai yra Kanonis, Perama, Benitsė, Agios Joanis ir Moraitika. Ši pakrantė gerokai skiriasi nuo šiaurinės dalies. Jei ten yra pačios geriausios pakrantės, tai ši dalis yra labiausiai apsupta medžių ir augalijos. Kalbant apie Kanonį, jis yra įsikūręs šalia Halikiopoulou įlankos. Šis miestelis dažnai yra matomas ant atvirukų, susijusių su Korfu sala. Iš jo atsiveria nepakartojami vaizdai tiek į spindinčią mėlyną jūrą, tiek į netoliese esantį Vlachernos vienuolyną.

Taip pat svarbu paminėti ne ką prastesnį miestelį Peramą. Tai vienas iš puikiai tinkančių povandeninėms atrakcijoms, dėl savo skaidraus jūros vandens skalaujamų pakrančių, miestelis. Perama yra siejama su pagrindine Korfu salos dalimi tiltu. Nuo tilto galima grožėtis smėlėtu paplūdimiu ar saulės apšviestomis banguotomis kalvomis. Ši vieta idealiai tinka ramiam poilsiui nusiteikusiems turistams.

Laikui bėgant taip pat nemažai pasikeitė ir Benitsės miestas. Anksčiau jis buvo puiki vieta triukšmingus vakarėlius mėgstančioms personoms. Tačiau po jachtų prieplaukos atsiradimo šis miestelis tarsi apsivertė aukštyn kojomis. Aplink matomi kalnai ir paplūdimiai tapo puikia vieta šeimos atostogoms planuoti. Pakrantės yra tipinės rytų Korfu salos pusei – akmenukai ir žvirgždas. Iš lankytinų vietų siūlome apžiūrėti užsilikusią romėnų pilį. O norint papietauti ar pagurkšnoti vyną pakrantėje yra suteikiamas didžiulis variantas restoranų ir kavinių.

Šiek tiek kuklesniems keliautojams puikus pasirinkimas būtų Agios Joanis. Tai yra gana mažas ir ramus miestelis, esantis visai netoli Benitsės. Visas kurortas yra nedidukas, čia nėra gausybės pasirinkimo iš viešbučių ar restoranų, bet vietiniai visada kviečia užsukti į tavernas. Vieta yra puikiai pritaikyta žvejybą mėgstantiems asmenims.

Norint rasti šiek tiek gyvybingesnę vietelę, geras pasirinkimas būtų Moraitika. Vien pagrindinėje gatvėje yra nemažai barų, tavernų, kavinių. Mėgstančius aktyvų poilsio leidimą galima organizuoti nardymo sesijas. O norinčius sužinoti apie miestiečių praeitį siūlome aplankyti neblogai išsilaikiusį Moraitikos kaimą. Namai yra maži, senovinės statybos, atspindintys to meto architektūrą.

Nors šie miestai visi priklauso pietryčių Korfu salos pusei, visuose galima atrasti kažką skirtingo, unikalaus. Kiekviena salos vieta gali sudominti skirtingus interesus turinčius asmenis ir pasiūlyti kiekvienam individualią veiklą pagal jų poreikius.

Ką verta pamatyti?

Kalbant apie Korfu lankytinas vietas, pirmiausia kas šauna į galvą yra Korfu senamiestis. Jame pilna įvairiausių pastatų stilių, bažnyčių, senųjų miesto gatvelių ir kitų nepakartojamų vaizdų. Šiame mieste galima įžvelgti net tris skirtingus architektūros stilius – Renesanso, Baroko ir Klasicizmo. Senamiestis dėl savo aikščių, senovinių pastatų ir bažnyčių yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Didžioji dalis senamiesčio gatvelių yra apkrautos kavinukėmis ar suvenyrų parduotuvėmis. Tačiau šioje vietoje taip pat galima rasti ir prašmatnių restoranų, paragauti tradicinių Korfu patiekalų. Besidomintiems senamiesčiais ir architektūros stiliais bei kultūrą, mes siūlome Korfu senamiestį apžiūrėti kuo greičiau.

Žiūrint į miestą istoriškai, tai yra tikrai senas miestas. Yra spėjama, kad senamiestis jau gyvavo dar 8 tūkstantmetyje prieš Kristų. Nėra ginčijama ir kad didžioji dalis pastatų ir fortų atsirado būtent venetų laikais. Ne naujiena, kad Korfu geografinė padėtis labai priklausė nuo jūrinės prekybos. Kadangi tais laikais vyko karai ir invazijos, miestai turėjo susigalvoti tam tikrą apsaugos sistemą. Tuomet ir buvo pastatyti dabar taip dažnai aplankomi venetų fortai.

Pati svarbiausia senamiesčio dalis taip pat yra fortas Paleo Frourio. Šis fortas buvo kyšulys,  kalva, o XVI amžiuje gyvenę venetai iškasė griovį, dėl kurio net ir sugebėjo atlaikyti priešų puolimus. Šiais laikais ši vieta yra žinoma dėl savo dviejų kalvų. Dėl kalvų pavadinimo ( graikiškai – Koryphi ) kilo ir miesto bei salos pavadinimas Korfu.

Nors sala ir nedidelė, tačiau joje stovi viena iš svarbiausių Bizantijos tvirtovių Graikijoje. Tai yra Angelokastro pilis, kitaip žinoma kaip Angelo pilis. Pilis yra ant 609 metrų aukščio uolos. Nuo jos atsiveria pasakiškas vaizdas, matomi kiti salos kalnai ir miesteliai. Dėl savo pozicijos pilis atliko nemažai gynybinių funkcijų XIII amžiuje. Taip pat viename iš pilies urvų galima rasti bažnyčią, kas yra tikrai unikalu ir neįprasta.

Vakarinė salos pakrantė visus gyventojus ir keliautojus gali sužavėti nepaprastais saulėlydžiais. Kiekvieno akims atrodo taip, kad saulė tiesiog įbrenda į jūrą ir pasislepia. Be to mes siūlome apžiūrėti ir šiek tiek į šiaurę nukrypusią Paleokastricą. Ši vieta išsiskiria nuo kitų Korfu krantų savo net trimis pagrindinėmis įlankomis. Nuo jūros matoma maloni žydra spalva lyg kviečia praleisti visą dieną paplūdimyje. Miestelis yra apsuptas restoranais ir viešbučiais, todėl problemų praleisti kelias būtent čia nekils.

Mėgstantiems gamtą puiki vieta būtų Esplanade. Tai yra parkas skirtas pasivaikščiojimams. Anksčiau ši vieta buvo visai kitokia, tiksliau, ji buvo išvis tuščia. Išvertus jos pavadinimą gautume „tuščia erdvė“. Ši vieta kaip ir fortai, labai gerai tarnavosi senesniais laikais, kai reikėdavo gintis nuo puolimų. Kadangi visas dabartinis parko plotas buvo tuščias, pastebėti iš tolumos artėjančius priešus buvo lengviau. Dabartiniame lauke yra pilna augalų, medžių, pristatytų fontanų ir paminklų.

Parko pabaigoje yra senieji rūmai. Būtent taip jie ir išsiverčia iš graikų kalbos ( Palaia Anaktora ). Kaip ir daugelis tokių pastatų, su laiku jis buvo pakeistas ir pradėtas naudoti ne pagal pirminę paskirtį. Dabar jame galima žvalgytis kaip muziejuje. Turintiems aistrą menui siūlome užsukti į šią vietą. Čia galima pamatyti Azijos menų, tokių kaip porcelianas, japonų grafika ir t.t.

Netoli Esplanade parko yra kitos šalies palikimas Korfu saloje. Tai yra prancūziškasis Listonas. Ši vieta buvo transformuota į galerijas, kavines, restoranus. Tai vieta kur gali rinktis turistai. Ji yra taip pat labai pamėgta ir vietinių gyventojų.

Korfu sala yra gausi žalumos ir augalijos, krioklių ir šiaip vandens. Norint pamatyti visą tai vienoje vietoje, galima aplankyti Nymphes sodą. Tai 200 metrų aukštyje esantis didelis sodas, kuriame pasak legendų, po kriokliais net prausdavosi pačios nimfos. Prie pat sodo yra ir architektūros paveldas – istorinis vienuolynas, kuriame gyveno Artemios Paissios.

Kainos Korfu saloje

Ieškant idealios sau kelionės visi atsižvelgia ir į galimas išlaidas kelionės metu. Mes Jūsų patogumui paruošėme šiek tiek informacijos apie įvairių paslaugų ar maisto kainas. Iš dalies maisto ir gėrimų kainos labai nesiskiria nuo Lietuvoje vyraujančių kainų. Už dažniausiai vartojamus maisto produktus, tokius kaip pienas, vištienos krūtinė, duona ir kruopos sumokėsite +- tiek pat kiek ir mūsų šalyje esančiose parduotuvėse. Vaisiai ir daržovės taip pat labai nesiskiria kainos atžvilgiu, vieni gali būti šiek tiek pigesni ar brangesni. Norint visą laiką pietauti ir vakarieniauti restoranuose ar kavinėse, taip pat neišleisite daugiau, nei kad tai darytumėte Lietuvoje.

Norint keliauti aplink Korfu salą reikia ir transporto priemonės. Jų pasirinkimas saloje nėra labai didelis. Saloje vyrauja taksi, autobusai, mopedai ar dviračiai. Taip pat galima išsinuomoti automobilį. Autobuso vienkartiniai bilietai kainuoja apie 1 eurą, taksi nuo 3 eurų (+1,50 euro už kilometrą). Mes siūlome, esant galimybei, išsinuomoti automobilį, tai kainuotų 150 eurų savaitei, tačiau norint daug keliauti per visą salą, tai atsipirktų labiau, kadangi nebūtumėte varžomi ir priklausomi nuo kitų.

Tradiciniai patiekalai

Net ir šioje nedidelėje saloje galima atrasti tik jai būdingų patiekalų. Vykstant į Korfu siūlome Jums paragauti 4 tradicinių patiekalų. Tai yra Sofrito, Bourdeto, Bianco ir Pastitsada. Sofrito yra acte virtas veršienos troškinys, puikiai tinkantis mėsos mylėtojams. Bourdeto ir Bianco yra šiek tiek skirtingi žuvies troškiniai. Na o Pastitsada jus pakerės nuostabiu mėsos ir makaronų patiekalu.

Verta paminėti, kad Korfu saloje kone visi naudoja būtent čia užaugintus produktus, todėl visur yra naudojama daug alyvuogių, pomidorų, kitų daržovių. Kaip ir visoje Graikijoje, saloje taip pat yra labai mėgstamas ir visur naudojamas fetos sūris. Jis yra dedamas į mėsos gaminius, salotas ar net kepamas atskirai, įvyniotas į vynuogių lapus.

Apibendrinimas

Kelionė į Korfu gali būti skirta ne tik poilsiui, bet ir kultūros pažinimui. Pati sala suteikia daugybę atrakcijų ir užsiėmimų. Vietos sau šioje saloje ras ramybės ieškantys turistai, šeimos su vaikais ir pagyvenę keliautojai. Mėgstantys pašėlti taip pat gali rinktis Korfu kaip savo atostogų vietą, dėl tam tikrų salos dalių, susikoncentravusių į jaunimo amžiaus turistus. Skrendant rudens etapu galima užuosti vynuogių kvapą kone visoje saloje, o skrendant pavasarį galima bus mėgautis ramesnę aplinka dėl dar tik prasidedančio kelionių sezono. Mūsų puslapyje galite rasti kelionių į Korfu su „viskas įskaičiuota“. Mūsų partneriai siūlo Jums daug tiesioginių pigių skrydžių tiesiai į Korfu salą.

Papildoma informacija

Korfu atsiliepimus ir detalesnę informaciją galite rasti mūsų svetainėje https://bts.lt/ . Kelionių į Korfu su „viskas įskaičiuota“ ir tiesioginių pigių skrydžių tiesiai į Korfu salą galite rasti mūsų partnerių tinklalapiuose https://www.novaturas.lt/ ir https://www.tez-tour.com/ .

Privatumo politika:

Informuojame kad šioje svetainėje naudojami slapukai angl cookies. Sutikdami, paspauskite mygtuką Sutinku arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Daugiau informacijos puslapyje: https://nmc.lt/privatumo-politika/.

© 2023 Baltic Travel Service. Visos teisės saugomos. https://bts.lt/
Touched by digitouch!
Svetaine rūpinasi: Adisoft.lt