Juodkalnija – Kroatija

Juodkalnija – Kroatija

Kelionės į Kroatiją

Teztour kelionės

Kelionės į Kroatiją – laisvalaikis paplūdimyje, kalnuose ar senuosiuose miestuose

Ar norite pamatyti kažką naujo, tai, ko kiekvieną dieną negalite išvysti savo gyvenamojoje aplinkoje? Norite leisti kiauras dienas prie šiltos jūros, atsipalaidavus saulės prikaitintame paplūdimyje? O gal dar prie to ir nukeliauti į kalnus ir pasigrožėti vaizdu iš 1831m. aukščio? Jei atsakėte taip bent į vieną iš šių klausimų, mes Jums siūlome kelionę į Kroatiją! Daugiau informacijos galite rasti kelionių organizatoriaus tinklalapyje https://www.novaturas.lt/

Kroatija – nuostabaus vasariško klimato ir daugybės nepakartojamų vaizdų šalis, esanti centrinės Europos ir Balkanų kryžkelėje. Net 9 mėnesius iš eilės, puiki šalies padėtis suteikia galimybę džiaugtis Adrijos jūros pakrantėmis. Keliautojai gali atsipalaiduoti prie jūros ir mėgautis saulės spinduliais, skaidriu ir šiltu jūros vandeniu. Jūros ir salos, gamtos parkai ir kalnai, įvairūs miestai ir tradicijos – visą tai galima patirti šioje šalyje.

Mėgstantiems ramiai pailsėti, verta pamatyti Kroatijos architektūrą ir senuosius pastatus. Tai puikiai galima padaryti Dubrovnike. Dubrovnikas – miestas piečiausioje Kroatijos dalyje, įkurtas dar VII amžiuje prie Adrijos jūros. Garsus savo senamiesčiu, kuris net yra įtrauktas į UNESCO saugomų vietų sąrašą. Vos tik įkurtas miestas iškart tapo kurortu. Šis miestas turi labai įvairią praeitį, buvo atitekęs Vengrijai, taip pat buvo nuverstas žemės drebėjimų ir vėliau atstatytas atgal. Miestą puošia unikalios sienos. Iš balto akmens pastatyta siena yra vienas iš įdomiausių miesto vaizdų. Dubrovnikas dėl savo sienos yra žinomas visame pasaulyje. Nuo X-XV amžiuose pastatytų gynybinių sienų galima pamatyti visą Dubrovniko panoramą. Tačiau Dubrovnikas suvilioja ne tik savo senamiesčiu. Čia yra apstu gamtos grožybių. Žydra jūra, smėliuoti paplūdimiai, kalnai ir taip pat parkai.

Dubrovnikas yra puikus pasirinkimas įvairaus amžiaus lankytojams. Paplūdimys puikiai tinka ir senjorams, ir šeimoms su vaikais, ir šiaip paplūdimių mėgėjams. Šiame regione yra apstu skirtingų viešbučių tipų, taip pat aplinka puikiai yra pritaikyta pėstiesiems, visur driekiasi takai ir promenados. Be to, Dubrovnikas sulaukia nemažai dėmesio ir dėl jame filmuoto serialo „Sostų Karai“ ištraukų. Fanai dažnai atvyksta į mėgstamo serialo filmuotas vietas. Tai šiek tiek padidina Dubrovniko populiarumą ir jaunimo gretose. Vykstant į Kroatiją, atvykti apžiūrėti Dubrovniką ir jame praleisti kelias dienas yra tiesiog privaloma.

Antrasis pagal dydį miestas Kroatijoje – Splitas. Kaip ir Dubrovnikas, gali parodyti tikrai nemažai skirtingos ir labai senovinės architektūros. Splitas buvo įkurtas dar antikinės Romos laikais. Mieste galima pamatyti rūsių galerijas, Peristyle aikštę, Jupiterio šventyklą, daugybę muziejų ir seniausią pasaulio pastatą. Vienas iš įstabiausių pastatų Splite yra Diokletiano rūmai. Nors jie gyvuoja jau virš 1700 metų, jie yra puikiai išsilaikę ir vis dar atspindi tų laikų statybą. Patys kroatai Splitą vadina miestu, kuriame galima rasti įvairiausių stilių architektūrą. Be architektūros, Splite yra ir daugybė kitų pramogų. Atvykus į Splitą yra privaloma paragauti tradicinių šio regiono patiekalų. Buvimas prie pat jūros suteikia galimybę mėgautis jūros gėrybėmis. Būtent Splite galima nuvykti į vyno ir sūrio degustavimą. Kroatija yra garsi dėl savo tradicinio gėrimo – vyno. Patys kroatai vyną laiko daugiau nei tik gėrimu. Jiems tai yra vienas iš svarbių kultūros aspektų. Jau virš 6 tūkstančių metų Kroatijos zonoje yra paplitusi vyndarystė. Kroatai mielai pasidalins žinomomis vyno gudrybėmis ir privers turistus pamilti vyną kartu su Kroatija.

Kelionės į Kroatiją metu negalima pamiršti ir Kroatijos sostinės – Zagrebo. Zagrebo centras yra išskaidytas į dvi dalis – Gornji Grad ir Donji Grad. Viena dalis yra gausi turistais, kita pastatais, barais, parkais, muziejais. Visiems atvykusiems į Zagrebą yra rekomenduojama aplankyti Zagrebo katedrą. Ji yra ypatinga tuo, kad turi du identiškus bokštus. Ypač šeimoms su vaikais siūlome užsukti ir į Zagrebo zoologijos sodą – Maksimir parką. Iš viso pasaulio skirtingomis rūšimis gyvūnų pripildytas zoologijos sodas leis pamatyti gyvūnų, kurių Lietuvoje nesutiktumėte. Parkas yra nemažas, jame yra net penki ežerai. Taip pat mes siūlome šiek tiek kitokią vietą aplankymui – Mirogoj kapines. Nors iš pradžių gali atrodyti kraupu ir nesuprantama, kam reikia eiti į kapines, tuojau mes Jums viską paaiškinsime. Nuo Mirogoj kapinių atsiveria puikus kraštovaizdis, galima pamatyti nuostabų vaizdą, gerėtis gamta. Taip pat kažką gal sudomintų senieji paminklai, jie irgi yra kitokie negu Lietuvoje.

Mėgstantiems laiką leisti aktyviau, Kroatija siūlo alternatyvą. Išsinuomoti automobilį ir apkeliauti Kroatijos kalnus, apiplaukti didžiąją dalį salų ir aplankyti Plitvicos ežerų nacionalinį parką. Šis parkas yra tikrai nemažas, todėl net yra keli skirtingai maršrutai, pritaikyti žmonių patogumui. Trumpiausias trunka 2-3 valandas, ilgesnis apie 5 ir ilgiausias iki 8 valandų. Priklausomai nuo žmogaus fizinio pasirengimo ir kiek jis yra suinteresuotas pamatyti parko, kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamą maršrutą. Plitvicos ežerų parke yra įvairiausių spalvų, dydžių, ilgių ežerų. Nors juos visus jungia neišpasakoto grožio kriokliai, bet pamatyti individualiai bent didžiąją dalį ežerų yra rekomenduojama. Visi nors kartą buvę žmonės Kroatijoje siūlo pasigerėti šio parko grožiu.

Kroatija vilioja turistus ne tik savo jūros pakrantėmis, bet ir ilgus kilometrus nusitiesusiais kalnais. Nors tai gali atrodyti sudėtinga ir daug energijų eikvojanti pramoga, keliautojai atvykę į Kroatiją turėtų nukeliauti į Dinarų kalnynus. Dinara kalnagūbris tęsiasi per Kroatiją bei Bosniją ir Hercegoviną. Dinara driekiasi lygiagrečiai su Adrijos jūros krantu. Taip pat verta paminėti, kad Dinara yra pati aukščiausia visos Kroatijos vieta. Galėsite savo akimis pamatyti koks vaizdas iš aukščiausios Kroatijos vietos yra nepakartojamas.

Keliaujantiems automobiliu mes siūlome dar daugiau pramogų. Su automobiliu ne tik visur nuvyksite greičiau, bet ir kelionės metu galėsite užsukti į Kroatijos kaimyninę šalį Bosniją ir Hercegoviną. Ji yra tarsi apgaubta Kroatijos, todėl nuo bet kurio Kroatijos miesto nėra sunku patekti ir į ją. Bosnija ir Hercegovina yra sudaryta iš dviejų istorinių regionų, todėl jos pavadinimas ir skamba kaip dvi atskiros šalys. Nors ir didžiąją dalį jūros Kroatija yra užstojus nuo Bosnijos ir Hercegovinos, šalis vis tiek turi prieigą prie 20 kilometrų pakrantės su Adrijos jūra. Šalis taip pat yra gausi kerinčia gamta, augalija, gyvūnais ir vaizdais. Iš pradžių jie gali pasirodyti panašūs į jau Kroatijoje matytus vaizdus, tačiau kiekviena šalis yra unikali. Jei keliautojai turi galimybę nuvykti ir į Bosniją ir Hercegoviną, mes siūlome Jums įsirašyti dar vieną šalį prie aplankytų šalių sąrašo.

Taip pat karštos vasaros sezonu, Kroatijoje vyksta daugybė festivalių ir renginių, galima pamatyti kaip atrodo ir naktinis Kroatijos gyvenimas. Galima sudalyvauti tiek Dubrovnike esančiuose festivaliuose, tiek ir Kroatijos sostinėje Zagrebe vykstančiuose festivaliuose. Jie būna įvairūs, tiek kultūriniai, tiek laisvesnio pobūdžio, skirti labiau atsipalaiduoti ir papramogauti. Patys garsiausi yra Zagrebo muziko bienalė, Labino vasaros festivalis. Abu jie yra susiję su muzika. Labino vasaros festivalis yra liaudies dainoms ir klasikiniams koncertams skirtas renginys. Jame turistai gali išgirsti senolių dainas, pasidomėti tradicijomis, papročiais. Zagrebo muziko bienalė vyksta balandį ir yra labiau koncentruojama į šiuolaikinę muziką. Šis festivalis labiau tinka jauniems žmonėms, norintiems pašokti ir pasijausti laisviems. Naktimis atsipalaiduoti taip pat labai tinka ir įrengti specialūs barai olose. Tai gali atrodyti keista, tačiau atsižvelgiant į klimatą olose nebūna nei per šalta, nei per karšta, o ir suteikiamas atsiribojimas nuo išorės.

Nuotykių mylėtojams visada galima pasiūlyti vandens pramogas, tokias kaip nardymą, plaukiojimą burlentėmis ar jachtomis. Daugelis ten buvusių žmonių netgi sako, kad geresnės vietos plaukioti su burlentėmis už Kroatiją nėra. Instruktoriai viską apmoko, suteikia būtiniausius daiktus. Taip pat Kroatijoje galima nardyti. Instruktoriai mielai išmokys pradedančiuosius kaip taisyklingai nardyti, o kai tai bus padaryta, kiekvienas galės pasinerti į tam tikras Kroatijos gilumas. Ten galės išvysti laivų nuolaužas, žuvis ir likusį povandeninį peizažą.

Kadangi apžiūrėti visą šalį yra tikrai verta, mes vis dėlto siūlome apkeliauti Kroatiją automobiliu. Tai suteiktų galimybę apkeliauti visus miestus be jokių suvaržymų, taip pat apžiūrėti ir Bosnijos ir Hercegovinos pakraščius. Jeigu dar nežinote kur norite keliauti, mąstote apie geriausius variantus vasaros sezonui ar norite pamatyti tikras gamtos grožybes – rašykite mums. Kelionė į Kroatiją yra būtent tai, ko Jūs ieškote. Su šia kelione Jūs ne tik apžiūrėsite nuostabią Kroatijos gamtą ar senuosius miestus, bet ir įgausite tikrai įspūdingų akimirkų ir patirčių iš kelionės.

Kainą, detalesnę informaciją apie keliones susijusias su Kroatija galite rasti šioje svetainėje – https://bts.lt/detali-paieska/?location=kroatija&date=&price_from=0&price_to=9999&price_type=price_person.

© 2023 Baltic Travel Service. Visos teisės saugomos. https://bts.lt/
Touched by digitouch!
Svetaine rūpinasi: Adisoft.lt