Šarm aš Šeichas

Šarm aš Šeichas

Kelionės į Šarm aš Šeichą

Teztour kelionės

Tai vienas iš moderniausių Egipto kurortų, esančių Sinajaus pusiasalyje

Aktuali informacija prieš vykstant į Šarm aš Šeichą

Vykstant į bet kurią Egipto vietą iš pradžių reikia pasidomėti apie Egiptą plačiau. Visų pirma, keliaujant į šią šalį yra reikalinga viza, tad jei sumąstėte vykti būtent į Šarm aš Šeichą, jei neturite vizos būtinai ją pasidarykite arba leiskite mums padėti šiuo klausimu.

Taip pat dažnai užduodamas klientų klausimas yra apie vandens gėrimą iš čiaupo. Mes nerekomenduojame bet kokioje užsienio šalyje vartoti iš čiaupo teikiamu vandeniu, nuvykę į kitą šalį nepagailėkite papildomų kelių eurų mineralinio vandens buteliukams iš parduotuvių, taip būsite visiškai užtikrinti, kad neapsinuodysite vandeniu ir atostogos Jums bus nepakartojamos.

Keliaujant į Egiptą iš esmės nereikia sukti galvos dėl valiutų keitimo, praktiškai visur galima atsiskaityti eurais. Tačiau patartina bent kažkiek pinigų vis tiek išsikeisti į Egipto valiutą – Egipto svarą. Tokiu būdu turėsite šiek tiek pinigų kuriuos galėsite leisti suvenyrams ar kitom reikmėms uždarame kampelyje, kur atsiskaityti eurais galėtų  būti šiek tiek sudėtingiau.

Vykstant į Egiptą ko gero naudositės taksi paslaugomis ar nueisite aplankyti turgų bent vieną kartą. Tose situacijose mes Jums primename derėtis. Taksi vairuotojai gali būti, kad net neturės taksometro, todėl apie kelionės kainą susižinokite prieš važiuojant, o ir dėl jos pasiderėkite, dažnai iš turistų už tokias paslaugas yra prašoma sumokėti daugiau negu įprasta. Nuvykus į turgų taip pat derėkitės, jeigu kažką pirksite. Jei elgsitės mandagiai, komunikuosite maloniai, Jums viskas gali kainuoti net perpus mažiau pradinės prašomos kainos.

 

Apie Šarm aš Šeichą

Šarm aš Šeichas yra kurortinis miestas įsikūręs Sinajaus pusiasalyje prie raudonosios jūros. Pirma kartą kurortas buvo paminėtas prieš maždaug 250 metų. Nors dabar tai viena iš labiausiai mėgstamų turistinių zonų, dar visai nesenai šioje teritorijoje buvo vos tik 100 gyventojų. Per keliasdešimtis metų, Šarm aš Šeichas tapo vienu iš geriausių ir brangiausių kurortų Egipte. Po šiai dienai mieste yra daugybė viešbučių, restoranų, prekybos centrų, barų ir klubų. Taip pat mieste yra įsikūrę keletas kazino. Turistams tai labai patinka, jie gali praleisti šiek tiek laiko azartiškai. Verta paminėti, kad pagrindinis Šarm aš Šeicho finansinis šaltinis būtent ir yra turizmas, todėl toje vietoje Jums viskas bus geriausios ir aukščiausios klasės.

Geografinė padėtis

Šarm aš Šeicho kurortas randasi Sinajaus pusiasalio pietuose, netoli Raudonosios jūros. Kurortas yra įsikūręs tarp Akabos ir Sueco įlankų. Nuo Egipto sostinės – Kairo yra nutolęs beveik 500 kilometrų.

Klimatas

Šioje vietovėje klimatas yra šiltas ir drėgnas. Vasaros metu čia temperatūra gali pakilti iki 35 laipsnių šilumos, o žiemos metu čia temperatūra nebūna žemesnė 20 laipsnių. Nors pagrindinis turistinis sezonas šioje dalyje yra laikomas rudens ir pavasario metu, iš esmės į Šarm aš Šeichą galima vykti bet kuriuo metų laiku. Norint aplankyti Kairą ar apžiūrėti piramides, rekomenduojame vykti būtent rudens metu, taip išvengsite didelių karščių ir vaikštinėti po dykumas bus kur kas lengviau.

Šarm aš Šeicho pramogos

Nardymas. Šarm aš Šeichas be jokių abejonių yra laikomas vienas iš geriausių kurortų pritaikytų nardymo sportui. Būtent Šarm aš Šeiche Jūs liksite nustebinti nepakartojamu povandeniniu vaizdu. Net jei ir nesate nardę prieš tai, ši vieta puikiai tinka tiek pradedantiesiems tiek nardymo ekspertams. Jūs galėsite pasirinkti vieną iš trijų nardymo variantų. Turistų labiausiai pamėgtas yra paviršinis nardymas, kurio metu įmanoma pamatyti net virš 200 skirtingų koralų ir žuvų. Norintiems pamatyti dar daugiau povandeninio gyvenimo siūlome pamėginti giluminį nardymą. Nors jis ir yra brangesnis, manome, kad yra to vertas. Jo metu ne tik pamatysite dar daugiau koralų, bet ir galėsite atrasti senuosius paskendusius laivus ir apžiūrėti jų vidų. Įpratusiems nardyti turime paskutinį pasiūlymą – techninį nardymą. Jo metu nersite net į 50 metrų gylį. Kolkas galite tik įsivaizduoti kokį vaizdą galėtumėte matyti, tačiau jei esate nardymo entuziastai, galėsite pamatyti povandeninį Egipto pasaulį savo akimis.

Safaris. Mėgstantiems aktyviai praleisti laiką taip pat siūlome išmėginti safario paslaugas. Safaryje Jūs galėsite net sėsti už keturračių motociklų vairų. Nepamirškite būti atsargūs, nors dykumos ir safariai nėra labai apgyvendinti, dėmesį vertėtų išlaikyti visos ekskursijos metu, ypač jei Jūs būsite už vairo.

Pasiplaukiojimai laivu. Iš pradžių tai gali susirodyti kaip paprasta kelionė laivu su vaizdo stebėjimu, tačiau norime Jums pasakyti, kad laivas kuriuo siūlome Jums keliauti yra paklotas stikliniu dugnu. Sėdėdami laive galėsite pamatyti nemažą dalį žuvų, koralų ir įvairių povandeninių vaizdų.

Vandens pramogų parkas. Ši vieta yra puikiai pritaikyta šeimoms, keliaujančioms su vaikais. Pasimėgauti čiuožyklomis, baseinais ir vandens pramogomis čia galės tiek suaugę tiek vaikai. Vandens pramogų parke galėsite atsigauti nuo karščių.

Delfinariumas. Ši vieta puikiai tinka bet kokio tipo keliautojui. Šeimos su vaikais galės praleisti kelias valandas stebėdami delfinus, vaikams tai turėtų palikti tikrai didelį įspūdį. O kadangi delfinariume galima ne tik stebėti delfinus, bet ir pasiplaukioti su jais, rekomenduojame ir jaunimui aplankyti šią vietą.

Lankytinos vietos Šarm aš Šeiche

Šventosios Kotrynos vienuolynas. Tai yra seniausias veikiantis krikščionių vienuolynas. Šis vienuolynas savo pavadinimą gavo iš istorijos apie Kotryną Aleksandrietę. Sakoma, kad ji buvo palaidota šiame vienuolyne. Taip pat yra legenda, kad jos palaikus į kalną nuskraidino angelai, o vienuoliai norėdami gražinti jos kūną į vienuolyną, užlipo į kalną ir pasiėmė Kotrynos kūną iš angelų.

Taip pat labai įdomus faktas apie šį vienuolyną yra tai, kad dydžiu jis yra antroje vietoje pagal rankraščių ir kodeksų kolekciją, nusileidžiantis tik Vatikano bibliotekai. Istorijos ir jos paveldo mylėtojams aplankyti šį vienuolyną yra privaloma. Išgirsti legendas iš vietinių, pamatyti rankraščių kolekciją ir pasimėgauti įvairiomis mozaikomis, išlikusiomis dar nuo V amžiaus.

Mozės arba Sinajaus kalnas. 2285 metrų aukštyje virš jūros lygio esantis kalnas yra vienas iš svarbiausių religinių objektų Egipte. Remiantis senuoju testamentu, būtent ant šio kalno Mozei buvo įteikti 10 Dievo įsakymų.

Viršukalnę galima pasiekti dviem būdais. Norintiems pasiekti viršūnę greičiau, galima rinktis 3750 laiptelių nuklotą kelią. Jis yra sudėtingesnis, tačiau trumpesnis. Antrasis variantas yra eiti vadinamuoju „Kupranugarių keliu“. Šiuo keliu užtruksite ilgiau, tačiau pasigrožėsite saulėtekiu kalnuose.

Kelias iki kalno viršaus užtrunka kiek ilgiau trijų valandų, tačiau mes užtikriname Jus, užlipus į viršų ir pamačius panoraminį vaizdą iškart atgausite visas prarastas jėgas. Vaizdas tiesiog yra nepakartojamas. Geriausia yra kopti 2-3 valandą nakties. Nebus taip karšta ir užlipsite kaip tik tuo metu kai prasidės saulėtekis.

Vietiniai lipa į šį kalną išpažinti savo nuodėmių ir prašyti atleidimo. Yra sakoma, kad su pirmaisiais saulės spinduliais nusidėjėliai atgailaudami išgano visas savo tuometines nuodėmes.

Ras Mahomet.  Gamtos mėgėjams siūlome pasinerti į povandeninio pasaulio vadinamus muziejus. Šiame jūros parke galėsite pamatyti unikalių rūšių koralus, įvairių rūšių žuvų, jūros arkliukų ir ryklių. Šioje vietoje pamatysite tikrai nuostabius vaizdus, jei mėgstate ramesnes keliones ir pasyvų poilsį, stebėti šį koralų draustinį Jums bus vienas malonumas.

Kanjonas. Esant galimybei nukeliauti šiek tiek toliau nuo Šarm aš Šeicho, siūlome nuvykti iki Spalvotojo tarpeklio. Jis yra 150 kilometrų atstumu nuo Šarm aš Šeicho, tačiau dėl jo grožio ir spalvų įvairumo verta nukeliauti tokį atstumą. Pamatysite nemažai uolų, sužinosite pilną šio kanjono atsiradimo istoriją. Trumpai tariant, šis kanjonas susidarė nuo įvairiausių žemės drebėjimų prieš kelis milijonus metų.

Senamiestis. Norint pamatyti ir sužinoti apie šio miesto atsiradimą ir papročius, rekomenduojame atvykti į Šarm aš Šeicho senamiestį. Šioje vietoje pamatysite pastatus kuriems yra daugiau nei 2000 metų. Senovinė architektūra yra užsilikus visame Egipte, o šie pastatai senamiestyje tikrai patrauks Jūsų akį. Taip pat senamiestyje yra didžiausia prekeivių zona. Galima sakyti, kad senamiestis yra prekeivių ir turgaviečių sostinė. Čia prekeiviai labai mėgsta turistus. Atvykę į šią šalį, būtinai nueikite į jų turgų ir jame derėkitės dėl norimų prekių. Vietiniams pardavėjams net patinka derėtis su žmonėmis, o ir įvairiausių daiktų kainas galėsite pamažinti dvigubai, jei net nedaugiau.

Izraelis. Būdami Šarm aš Šeiche, Jūs turite galimybę aplankyti ir kaimyninę šalį – Izraelį. Būtent šioje vietoje galėsite išvysti labai daug senovinės architektūros, sužinoti apie daugelį senovėje įvykusių nutikimų. Esant progai, mes rekomenduojame Jums įsigyti ekskursiją po Izraelį. Tam Jūs praleisite vos vieną dieną, tačiau įspūdžių ir žinių įgysite amžiams.

Jordanija. Taip pat antroji kaimyninė šalis yra Jordanija. Šioje šalyje labai įdomu pamatyti rožinės ir raudonos spalvos miestą. Apie jį paklausius neįmanoma įsivaizduoti net pusės jo iš tikrųjų matomo grožio, todėl siūlome aplankyti Jordaniją ir jos raudonąjį miestą. Verta paminėti, kad jis yra įtraukas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, o tai miestą daro dar patrauklesniu ir įdomesniu.

Šarm aš Šeicho kurortinės zonos

Hadaba. Būtent šioje zonoje yra viena iš geriausių nardymo įlankų – Ras In El Seido. Ši zona yra puikiai pritaikyta visų trijų nardymo rūšių pramogoms. Šioje kurortinėje dalyje didžioji dalis viešbučių yra pastatyti ant jūros kranto, todėl nukeliauti iki jūros problemų neiškils. Lyginant su kitomis kurortinėmis zonomis Šarm aš Šeiche, Hadaba yra laikoma mažiau lankoma turistų vieta. Ši vieta puikiai tinka norintiems komfortiškai pailsėti prie paplūdimio ar pasimėgauti nardymo ypatumais.

Naama Bėjus. Ši zona yra didžiausias iš 6 esančių kurortinių zonų Šarm aš Šeiche. Dėl to jame gausu prabangių viešbučių, restoranų, parduotuvių, lošimo namų, barų ir kitų įvairiausių paslaugų ar pramogų. Ši įlanka taip pat yra labai mėgstama turistų dėl savo smėlio paplūdimio. Kituose krantuose dažnai reikia turėti net specialią avalynę norint pakliūti iki jūros, o šiame viskas yra paprasčiau, todėl jis ir sulaukia daugiau turistų dėmesio.

Šark bėjus. Šioje zonoje galėsite išvysti nemažai koralų rifų ar pasimėgauti nardymo pramogomis. Nors Hadaboje jos yra prašmatnesnės ir populiaresnės, Šark Bėjuje jos taip pat atitiks Jūsų standartus, Ši vieta sparčiai klesti, ji net pretenduoja tapti viena iš labiausiai pritraukiančių centrų. Prie pakrantėje esančių viešbučių vystosi parduotuvės, prekybos centrai, barai, restoranai. Visa tai skatina turizmą plėtoti ir šioje dalyje, o su visomis dabar kuriamomis paslaugomis greitu metu Šark bėjus net gali tapti Jūsų naująją mėgstama atostogų vieta.

Šarm aš Maja. Norintiems pasigrožėti Šarm aš Šeicho senamiesčiu patartina rinktis šią kurorto zoną. Taip pat ši zona yra puikiai pritaikyta pasyviam laiko leidimui. Galėsite atsipūsti prie paplūdimio, pasiplaukioti valtimis arba katamaranais. Nusigauti nuo įlankos iki senamiesčio užtrunka vos kelias minutes, todėl galėsite tiek leisti laiką prie jūros, tiek apvaikščioti Šarm aš Šeicho senamiestį ir pasigrožėti įvairiausiais pastatais ir  architektūra.

Nabk bėjus. Ši vieta yra laikoma gana nauju kurortu. Dėl ne per didelio šurmulio ši zona tinka ramiam poilsiui. Čia rasite smėlio paplūdimius ir skaidrų jūros vandenį. Jūsų patogumui šioje zonoje yra restoranų, parduotuvių, kavinių. Ši dalis kaip ir Šark bėjus pretenduoja tapti viena iš geriausių turistų traukos vietų. Dėl šios priežasties Jums bus pritaikyti visi patogumai apsistojus būtent čia.

Šarm aš Šeicho virtuvė

Šarm aš Šeiche vyrauja įvairių rūšių virtuvė. Jei norėsite rasti kažką panašaus į gimtinėje pamėgtus patiekalus, yra nemaža tikimybė, kad alternatyvą tikrai surasite. Visgi, jei norite pasimėgauti vietiniais ir tradiciniais patiekalais, rekomenduojame apsilankyti kokioje nors vietinėje kavinėje. Ten rasite tokius patiekalus kaip Kabab, Reyash, Nefa, Kofta. Jie gali pasirodyti kažkuo panašūs į Lietuvoje jau ragautus patiekalus, tačiau čia jie yra gaminami su kuo daugiau pridėtų prieskonių ir žolelių. Kadangi Šarm aš Šeichas yra prie pat jūros, siūlome paragauti ir jų vietinių pagautų žuvų ir jūros gėrybių.

Suvenyrai

Tikriausiai daugelis norėtų atsivežti kažką iš Egipto dovanoms ar prisiminimui apie šalį. Mes siūlome Jums įsigyti įvairiausių egiptietiškų atributų. Tai gali būti kaljanai, kilimai, prieskoniai, tradiciniai drabužiai. Taip pat prie populiariausių suvenyrų mes rekomenduojame įsigyti amuletus, aliejus, įvairius papuošalus su akmenimis. Pati geriausia vieta norint įsigyti suvenyrų be abejo būtų turgavietės. Jose galėsite įsigyti visas šias prekes už visai prieinamą ir nedidelę kainą. Pirkdami daugiau įvairesnių dalykų net sugebėsite nusiderėti daugiau, dėl šios priežasties labai apsimoka atvykti į turgų norint apsipirkti kuo daugiau.

Kainos

Kalbant apie kainas Šarm aš Šeiche, turint omenyje, kad visos paslaugos yra vienos iš geriausių, kainos čia tikrai nėra didelės. Norintiems aplankyti vandens pramogų parkus užtektų turėti 20 eurų asmeniui, labai panašios kainos yra delfinariumuose. Norintiems užsiimti nardymu, kaina priklauso nuo nardymo tipo. Paviršinis nardymas yra pigiausias, jis kainuoja nuo 25 eurų asmeniui. Norint pasimėgauti giluminiu nardymu reikėtų sumokėti dvigubai daugiau, o norint apžiūrėti povandeninį vaizdą išsamiai, kainą gali pakilti net iki 200 eurų,

Maisto prekės parduotuvėse iš esmės yra panašios kaip ir Lietuvoje. Už įvairius produktus tikrai per daug nepermokėsite. Įvairiose kavinukėse už kavą sumokėsite apie eurą, už pietus asmeniui sumokėsite apie 10 eurų. Transporto kaina taip pat nelabai skiriasi nuo esančios Lietuvoje, tačiau keliaujant su taksi rekomenduojame derėtis dar prieš kelionei prasidėjus dėl kainos. Norintiems sudalyvauti ekskursijose ar aplankyti muziejus, per daug išlaidauti taip pat nereikės. 20 eurų asmeniui turėtų užtekti norint aplankyti muziejų ar sudalyvauti neilgoje ekskursijoje. Svarbu žinoti, kad ekskursijos dažnai būna keičiamos ar pildomos, tad kartais pasitaiko, kad kaina šiek tiek gali šoktelti.

Apibendrinimas

Norint mėgautis vandens pramogomis, aukščiausios kokybės viešbučiais arba ramiu poilsiu prie jūros pakrantės mes vienareikšmiškai rekomenduojame Šarm aš Šeichą. Visuose viešbučiuose Jūs rasite nepriekaištingą aptarnavimą, viešbučiuose jausitės be galo komfortiškai. Kadangi šis kurortas kuo puikiausiai tinka įvairių prioritetų turintiems žmonėms, kelionės į Šarm aš Šeichą yra labai rekomenduojamos. Čia ramybę ras tiek norintys apsistoti viešbučiuose ir kaitintis saulėje atvykę turistai, tiek ir šiek tiek aktyvesnį poilsį mėgstantys keliautojai ir jaunimas.

Papildoma informacija

Detalesnę informaciją galite rasti mūsų svetainėje https://bts.lt/ . Kelionių į Šarm aš Šeichą taip pat galite rasti mūsų partnerių tinklalapyje https://www.novaturas.lt/

Privatumo politika:

Informuojame kad šioje svetainėje naudojami slapukai angl cookies. Sutikdami, paspauskite mygtuką Sutinku arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Daugiau informacijos puslapyje: https://nmc.lt/privatumo-politika/.

© 2023 Baltic Travel Service. Visos teisės saugomos. https://bts.lt/
Touched by digitouch!
Svetaine rūpinasi: Adisoft.lt