Šri Lanka

Šri Lanka

Kelionės į Šri Lanką

Teztour kelionės

Šri Lanka

Egzotiškoji arbatos mylėtojų šalis – Šri Lanka

 

Šri Lankos ypatumai ir kodėl privaloma ten nuvykti

Ar Jūs norite nuvykti į šalį, kurioje ištisus metus yra vasara? Ar norite mėgautis 27 laipsnių oro ir vandens temperatūra? O gal dar norite pamatyti šventyklas, kalnus, seniausią pasaulyje medį ir dar daugybę įvairių kitų dalykų? Tuomet mes Jums siūlome susipažinti su Šri Lanka. Šri Lankoje galėsite mėgautis šiluma, įspūdingu kraštovaizdžiu. Taip pat galėsite apsilankyti garsiose dramblių priežiūros vietose, kur galėsite juos maitinti, maudyti ir pamatyti iš arčiau. Jei norite į savo gyvenimą įnešti naujų nuotykių ir potyriu, susiraskite Jums tinkamą pasiūlymą mūsų tinklalapyje www.bts.lt ir susisiekite su mumis!

Aktuali informacija prieš vykstant į Šri Lanką

Prieš vykstant į Šri Lanką reikėtų žinoti kelis pagrindinius dalykus. Visų pirma šalyje yra naudojama kita valiuta. Eurais atsiskaityti negalėsite, todėl Jums reikės pinigus išsikeisti į jų oficialią valiutą – rupijas. 1 euras prilygsta maždaug 200 rupijų. Taip pat verta paminėti, kad vykstant į Šri Lanką derėtų pasiskiepyti. Dažniausiai atliekami skiepai yra nuo hepatito A ir B, difterijos. Keliaujant į arba iš endeminių poliomelito teritorijų būtina turėti įrodymą apie atliktą poliomelito vakciną.

Dėl Jūsų paties sveikatos nerekomenduojame gerti vandens iš krano, taip pat atsargiai apžiūrėti gatvėse perkamą maistą, viską kruopščiai plauti. Dažnai gatvelėse parduodamas jau pagamintas maistas gali būti gamintas su iš krano naudojamu vandeniu, dėl to yra tikimybė apsinuodyti maistu. Patariame nepagailėti kelių papildomų eurų ir vandenį pirkti prekybos centruose, kavinėse ar viešbučiuose.

Kadangi keliaujant dažnai yra naudojami telefonai ar fotoaparatai, Jums ko gero prireiks ir jų kroviklių. Tačiau Šri Lankoje tam reikėtų pasiruošti prieš vykstant į šalį, kad sutaupytumėte pinigų. Šalyje yra naudojamos Europos standartų neatitinkančios rozetės, todėl rekomenduojame prieš vykstant į Šri Lanką įsigyti keitiklį.

Taip pat vertėtų svarbesnius daiktus laikytis kuo arčiau savęs. Šri Lankoje galite susidurti su kišenvagiais. Nors jų ir nėra per daugiausiai, vis tik išlikti budriems ir saugotis Jums nepakenks.

Šioje saloje siūlome kuo daugiau derėtis ir kalbėtis. Prieš vykstant kažkur su taksi kalbėkitės ir derėkitės dėl kainos. Tokiu atveju greičiausiai sutaupysite, nes vietiniai taksistai dažnai bando pasipelnyti iš turistų ir prašyti daugiau atvykus į nurodytą vietą be pradinio kainos susitarimo.

Vykstant į Šri Lanką asmens tapatybės kortelės negana. Jums reikės paso ir vizos. Vizą galite įsigyti susisiekę su mumis mūsų tinklalapyje. Šiuos dalykus yra svarbiausia žinoti prieš keliaujant į Šri Lanką, dėl Jūsų pačių saugumo ir kuo geresnės kelionės bei įspūdžių.

 

 

Apie Šri Lanką

Egzotiškoji Šri Lanka yra skalaujama Indijos vandenyno. Nors šalis yra visai nedidelė, ji turi nemažai gyventojų ir pritraukia didelį skaičių turistų. Šri Lanka turi nemažai ką pasiūlyti. Mėgstantiems ramumą ir gamtą šalyje galima pamatyti plačią gyvūniją ir augaliją. Senoviniais pastatais ir šventyklomis pasigrožėti galės senesnio amžiaus keliautojai, ar tiesiog tuo suinteresuoti asmenys. O norinčius šiek tiek aktyviau praleisti laiką kelionės į Šri Lanką metu, galima aplankyti kalnus ir ant jų esančias lankytinas vietas.

Šalyje yra kalbama pagrindinėmis dvejomis kalbomis, tai sinhalų ir tamilų kalbomis. Taip yra dėl to, kad I tūkst. pr. m. e. saloje susiformavo sinhalų tautybė ir vėliau į šiaurines salos pakrantes kėlėsi tamilai. Per visą salos istoriją vyko nemažai kovų tarpusavyje ir su tamilų įsiveržimais. Pirmoji šalies sostinė buvo Anuradhapura, kuri buvo sugriauta 1017m. tamilų Čola imperijos invazijos metu. Valstybė sustiprėjo, kai sostine tapo Polonaruva. Verta paminėti tai, kad šalis net 8 kartus keitė savo sostinę.

1505 m. į šalį atvyko portugalai, tačiau 1658 m. jie buvo išstumti olandų. Po šimto metų. Tiksliau 1785 m. salą užvaldė anglai, ir 1802 m. ji tapo britų kolonija. Tai ko gero turėjo nemažai faktorių šaliai, dėl ko dabar Šri Lanka yra labai pagarsėjusi savo arbata. Šri Lanka yra nepriklausoma tik nuo 1970 m., tačiau nuo to laiko ji sparčiai eina į priekį.

Šri Lanka yra garsi savo arbatos gaminimo menu. Garsioji Ceilono arbata yra gaminama Šri Lankoje, tai yra tarsi jų tradicinis gėrimas. Visi mėgstantys arbatą supranta, kokios geros kokybės ir skonio yra ši arbata. Dažnai turistai net lauktuvėms vežasi kiek tik yra leidžiama arbatos, nes tiesiog tokiam skoniui neįmanoma atsispirti. Atvykus į Šri Lanką tikrai yra privaloma jos bent paragauti, ir galbūt net atrasti meilę arbatos gėrimui ir jos tradicijoms.

 

 

Geografinė Padėtis

Dažnai Šri Lanka yra vadinama Indijos ašara, taip yra dėl jos formos ir padėties žemėlapyje. Šri Lanka yra Pietų Azijoje, Indijos vandenyne. Salos ilgis yra 432 km iš šiaurės į pietus ir 224 km iš rytų į vakarus. Šiaurinė šalies dalis yra visiška lyguma. Net 80% šalies teritorijos užima būtent lygumos. Likusi nemaža dalis yra nusėta kalnais. Aukščiausios ir svarbiausios viršūnės yra Pidurutalagalos kalnas (2524 m) ir Adomo kalnas (2240 m). Šri Lankoje taip pat teka 103 upės ir upeliai. Didžiausios iš jų – Mahavelis (333km), Mal-Vatu Oja (165km), Kelanis (145km) ir Velave. Dėl sraunumo šios upės netinka laivybai, todėl jomis geriau yra grožėtis tiesiog savo akimis.

Klimatas

Šalyje vyrauja atogrąžų klimatas. Jam būdingi sausasis ir drėgnasis sezonai. Jie skiriasi pagal šalies dalis. Šiaurės rytuose lietingasis sezonas trunka nuo spalio iki sausio, sausasis nuo gegužės iki rugsėjo. Pietvakariuose tai yra beveik atvirkščiai. Nuo gegužės iki rugpjūčio yra lietingasis sezonas, o nuo gruodžio iki kovo – sausasis. Šalyje ištisus metus šviečia saulė, temperatūra dažniausiai laikosi apie 27 laipsnius šilumos. Vėsiau darosi tik kylant į kalnus, kurorte, esančiame 1884 m. aukšte temperatūra yra apie 16 laipsnių šilumos. Pats karščiausias laikas šalyje yra kovo ir balandžio mėnesį. Temperatūra gali pakilti net iki 40ies laipsnių. Vėsiausia būna nuo lapkričio iki sausio, tačiau vis tiek yra šilta net ir tais mėnesiais. Visus metus šalyje galima maudytis, nes visus mėnesius vanduo išlaiko 27 laipsnių šilumos temperatūrą. Tai nuostabi vieta norintiems pajausti vasarą visus metus.

Jei norite atostogauti pakrantėse ir kalnuose, mes siūlome keliauti gruodžio – kovo mėnesiais. Šie mėnesiai taip pat yra aktyviausi turizmui, būtent per juos šalis keliautojų susilaukia daugiausiai. Tuo metu ten yra sausiausia ir palankiausia keliauti vakarinėse ir pietinėse pusėse. Jei norite atostogauti rytinėje dalyje, geriausias laikas keliauti yra gegužės – rugsėjo mėnesiais. Tai iš dalies yra ne sezono metas, todėl ne taip dažnai susidursite su kitais keliautojais, o ir kainos bus šiek tiek žemesnės negu sezono metu.

Šri Lankos miestai

Kadangi pati sala yra visai nedidelė, tai suteikia daugiau galimybių apkeliauti jos kuo daugiau. Per kelias dienas galima apkeliauti visą Šri Lanką ir jos mietus. Atvykus čia, yra tiesiog privaloma aplankyti Šri Lankos sostinę – Kolombą. Tai gali būti Jūsų pati pirmoji apžiūrėjimo vieta.

Kolombas. Kolombas yra šalies vakaruose esantis miestas. Šio miestelio istorija pinasi su naujaisiais laikais, o tai reiškia kad atrasite senovės elementų, tačiau galėsite rasti ir visus patogumus. Kadangi Kolombas yra šalies sostinė, jame rasti geriausių viešbučių, kavinių, restoranų ar parduotuvių problemų nekils. Nekalbant apie patį miestelio grožį, mes taip pat siūlome Jums aplankyti Senuosius Parlamento rūmus, fortus, budistų ir induistų šventyklas, muziejus, galerijas. Visą tai pamatyti ir patirti patiems yra nepakartojama patirtis.

Kandis. Šri Lanka taip pat turi miestelį, kuris yra laikomas meno, kultūros ir religijos centru. Tai yra pačiame salos viduryje įsikūręs Kandis. Kandis yra antrasis pagal dydį miestas Šri Lankoje. Šis miestelis yra pilnas istorinių paveldų. Būtent čia yra garsioji Budos danties šventykla, kuri tikriausiai yra labiausiai gerbiama budistų šventykla pasaulyje. Nors šis miestelis ir yra antras pagal dydį Šri Lankoje, Kandis labiau primena didelį kaimelį dėl savo išsidėsčiusių namų ir architektūros. Vykstantiems į Šri Lanką liepos arba rugpjūčio mėnesį, Kandis leidžia sudalyvauti Esala Perahera festivalyje. Šventė trunka 10 dienų, o jos metu išpuoštas dramblys neša Budos danties relikviją. Festivalio metu visur vyksta šokiai, groja garsi ir skambi muzika. Tomis dienomis į Kandį suvažiuoja nemažai žmonių pasilinksminti.

Dambula. Tai miestas garsėjantis budistų šventyklomis, uolomis ir nuostabiomis skulptūromis. Taip pat šis miestelis labai išgarsėjo dėl savo Rangiri Dambulla tarptautinio stadiono, kuris buvo pastatytas tik per 167 dienas. Šiek tiek istorijos apie Dambula miestely. Vieta, kurioje yra miestelis, buvo laikyta negyvenama, tačiau piešiniai uolose parodė, kad miestelis buvo jau apgyvendintas I amžiuje prieš Kristų. Dambuloje auksinis šventyklų kompleksas yra įrengtas granitinėje uoloje. Teritorijoje yra daugiau nei 80 urvų. Pagrindiniai yra laikomi 5, kuriuose yra freskos, skulptūros, viskas kas yra susiję su Buda. Iš viso šioje vietoje yra net 153 Budos statulos, 3 Šri Lankos buvusių karalių ir 4 dievų skulptūros. O pati svarbiausias statula yra net 15 metrų aukščio Budos statula Dambulla.

Anuradhapura. Verta nuvykti ir į Anuradhapura miestą. Anksčiau buvęs pats didingiausias miestas Šri Lankoje sugebės sudominti ir Jus. Anuradhapura garsėja savo architektūriniu paveldu. Jame yra didžiulės dagobos (varpo pavidalo statiniai), šventyklos, senoviniai baseinai. Tikriausiai priežastis, dėl kurios šis miestas yra labai mylimas visų keliautojų, tai yra Bo medis. Tai yra pats seniausias medis pasaulyje. Daugelis mano, kad Bo medis yra šventas. Yra ir nemažai legendų apie jį. Sakoma, būtent po šiuo medžiu meditavęs Buda sulaukė nušvitimo.

Matalė. Matalė miestas didžiuojasi savo prieskonių plantacijomis. Šiame miestelyje užuosite daugybę skirtingų, bet malonių kvapų. Tai gali būti saldūs vanilės ar kakavos kvapai ar gardūs pipirų, kardamono kvapai. Čia dirbantys žmonės Jums aprodys viską, supažindins Jus su prieskonių auginimo būdais. Atvykus į Šri Lanką siūlome sudalyvauti prieskonių auginime, tai gali būti įdomi patirtis.

Gale. Uostamiestis Gale garsėja savo kalnuotomis pakrantėmis. Čia keliautojai atvyksta pasigrožėti jomis. Taip pat šis miestelis yra Olandijos kolonijinių laikų atspindys. Gale miestelyje rasite ir Europiečių pastatytą fortą, Nacionalinį jūros muziejų, Šv. Marijos katedrą. Visi šie pastatai yra verti aplankymo. Tikintiems žmonėms Šv. Marijos katedra yra puiki vieta sudalyvauti mišiose užsienyje, pasigrožėti jos architektūra.

Lankytinos vietos

Pinavlos dramblių prieglauda. Pirmą kartą atvykstantiems į Šri Lanką mes pirmiausia rekomenduojame aplankyti Pinavalos dramblių prieglaudą. Čia galėsite pamatyti dramblius iš arti. Ši vieta yra sukurta saugoti ir globoti jaunus, senus ar pagalbos reikalaujančius dramblius. Visi prižiūrėtojai yra kvalifikuoti asmenys, kurie Jums padės maitinti ar maudyti dramblius, jei to norėsite. Dėl šių priežasčių, daugybė keliautojų atvyksta čia iš karto. Daugelis nėra matę dramblių iš arti, juo labiau jų lietę ar maitinę.

Budos Danties šventykla. Kalbant apie šventyklas, pirmiausia turėtų būti aplankyta Budos Danties šventykla. Tai yra pati svarbiausia budo šventykla visame pasaulyje. Yra manoma, kad daugybę metų šioje šventykloje yra saugomas tikrojo Budos dantis, nuo to ir yra kilęs šis šventyklos pavadinimas. Budos dantis dabar yra vertinamas kaip pats brangiausias turtas šalyje. O anksčiau dantis turėjo ir politinę reikšmę, buvo tikima, kad tas kuris turi relikviją, tas valdo šalį. Šventykla yra UNESCO Pasaulio paveldo paminklas.

Karališkasis Peradenijos botanikos sodas. Kita nepakartojamo vaizdo lankytina vieta yra Karališkasis Peradenijos botanikos sodas. Šioje vietoje gausu įvairių spalvų ir gyvybės. Peradenijos sodas užima 150 akrų plotą, jame pilna augalijos. Sode auga beveik 5000 skirtingų medžių, vijoklių ir kitų tropiniam kraštui būdingų augalų rūšių. Daugiau keliautojų ir turistų dėmesio susilaukia čia augantys tamarindai, magnolijos, jazminai, orchidėjos ir palmės. Taip pat ši vieta yra puiki čia gyvenančioms beždžionėlėms ir šikšnosparniams. Taip pat prie visos augalijos čia gausu ir augančių prieskonių, daugiausiai gvazdikų.

Jalos nacionalinis parkas. Aplankius augalijos pilną vietove, toliau Jums siūlome aplankyti ir Jalos nacionalinį parką. Jei Peradenijos botanikos sode galima pamatyti nemažą skaičių augalijos rūšių, tai Jalos parke pamatysite nemažai gyvūnijos. Čia galėsite pamatyti tokius gyvūnus, kuriuos prieš tai esate matę tik nuotraukose arba filmuose. Jalos nacionaliniame parke yra leopardų, beždžionių, krokodilų, buivolų, drambliu ir meškų. Jalos parke gausu ir paukščių. Galėsite pamatyti flamingus, gandrus, garnius, kormoranus ir grobuonius paukščius. Tiesa, paukščių stebėjimas priklauso ir nuo keliavimo sezono, kai kurie paukščiai gali migruoti, todėl nenuliūskite, jei pamatyti jų visų nepavyks.

Šis parkas yra populiariausias Šri Lankoje, nors ir yra tik antras pagal dydį. Pats parkas yra suskirstytas į 5 dalis. Keliautojams siūlome vienos ar dviejų dienų safari išvykas po parką. Jos gali vykti ne tik dieną, bet ir naktį. Turo metu siūlome turėti fotoaparatą, viską matysite iš arti, galėsite užfiksuoti gyvūnus, paukščius, ar tiesiog savo nuotykius šiame parke.

Sigirija. Vienas iš įdomiausių vaizdų Šri Lankoje yra Sigirija. Tai buvęs pirmo tūkstantmečio Azijos miestas, įsikūręs 370 metrų aukštyje. Taip pat tai yra didžiulė monolitinė uola. Išvertus iš sinhalų kalbos, šis pavadinimas reiškia „Liūto nasrai“. Šį pavadinimą uola gavo dėl anksčiau esančio vienintelio tako per iškaltus liūto nasrus, vedančio į viršukalnę. V amžiuje karalius Kasiapas pasislėpė nuo priešų džiunglėse, esančiose kalno papėdėje. Taip jis išsigelbėjo, ir vėliau viršūnėje pasistatė rūmus, paversdamas šią vietą į tvirtovę. Liūdna tai, kad laikui bėgant uola buvo labiau ir labiau apleidžiama.

Mieste yra didžiausias vandens parkas, turintis centrinę salą apsuptą vandens. Vanduo yra keturiuose L formos baseinuose, kuriuos visus sujungia povandeniniai vamzdynai. Po žeme esančiame vamzdyne spaudimo srovės tekėdamos pro klinčių lentelėse išpjautas skylutes sukuria įspūdingus fontanus. Jie veikia net ir iki šių dienų lietingu sezono metu. Dėl to Sigirija yra ypatinga dėl savo nepriekaištingo išplanavimo ir sudėtingų to meto naudojamų technologijų. Ji yra vertinama kaip vienas iš Antikinio pasaulio stebuklas.

Nuvara Elija. Šri Lankoje galima aplankyti ir vadinamąją Mažąją Angliją. Tai yra kažkada buvusi mėgstamiausia britų kolonistų vieta – Nuvara Elija. Būtent ši vieta yra labai panaši į Angliją. Čia galima rasti išlikusią britų pastatytą bažnyčią, raudonų plytų namus, sodus, paštus. Net ir klimatas šioje vietoje šiek tiek primena Anglija, čia yra vėsiau ir drėgniau. Pats Nuvara Elija kraštovaizdis suteikia ramybę. Aplink aukšti kalnai, iki jų matomi arbatžolių laukai. Čia yra gaminama gardžioji Ceilono arbata, kuri Šri Lankoje yra pati populiariausia. Galėsite aplankyti arbatos plantacijas, sužinoti arbatos paslapčių, stebėti darbininkus ir paragauti ceilono arbatos.

Adomo viršukalnė. Adomo viršukalnė yra vienas iš aukščiausių kalnų Šri Lankoje. Šis kalnas dar yra vadinamas „Šri Pada“ (šventoji pėda) arba „Drugelių Kalnas“. Pasak legendos, šio kalno viršuje yra buvęs pats Buda, kur paliko savo pėdos atspaudą. Dėl to šis kalnas ir yra vadinamas šventąją pėda. Tačiau katalikai ir musulmonai tiki, kad pėdos antspaudas priklausė Adomui, kuris šio kalno viršūnėje bandė išpirkti savo nuodėmes. Šis kalnas yra labai paplitęs maldininkų. Jie keliauja į šitą kalną melstis, prisiliesti prie šventosios relikvijos, išpirkti savo nuodėmes. Antrasis kalno pavadinimas atsirado iš sodrios ir gausios žalumos, kurią puošia daugybė margaspalvių drugelių.

Tačiau nekalbant apie religingąją šio kalno pusę, jei turite jėgų, mes Jums siūlome užlipti į viršūnę dėl nepakartojamo vaizdo, kurį išvysite. Lipti į šią viršūnę lengva nebus. Tai gali užtrukti iki 4 valandų, priklausomai nuo Jūsų fizinio pasiruošimo, o ir norint pamatyti saulėtekį nuo viršūnės tektų kelionę pradėti 2 valandą nakties. Tai gali atrodyti keista ir per sunku, tačiau visi žmonės kurie yra tai padarę tikina, kad vaizdas kuris amžinybei užsilieka atimtyje yra to vertas. Užlipę ir pamatę saulėtekį, Jūs iškart pamiršite apie nuovargį ir visas valandas lipant. Taip pat, kad keliautojams būtų lengviau įveikti šį kalną, lipant į viršų rasite parduotuvių ir kavinių, kur galėsite atsipūsti.

Negombo kurortinis miestelis. Norintiems pasimėgauti šiltu smėliu ir paplūdimiu, siūlome būtinai atvykti į Negombo kurortinį miestelį. Paplūdimiai čia yra pasakiško grožio, aplinkui pilna jaukių kavinukių ir miestelio restoranų. Negombas yra žvejų mylima vieta. Būtent čia yra labai populiarus žuvies turgus. O ir kavinėse galėsite išsirinkti jūros gėrybių patiekalų iš plataus asortimento. Ši vieta labai tinka tiesiog paprasto poilsio norintiems keliautojams. Jūs būtumėte apsupti šiluma, smėliu, jūra, kavinėmis. Visi patogumai suteiks Jums galimybę mėgautis atostogomis ir dėl nieko nesijaudinti.

Bambarakanda. Lietuvoje krioklių dažnai nepamatysite, tai yra faktas. Tačiau atvykus į Šri Lanką, verta pamatyti patį didžiausią krioklį Šri Lankoje – Bambarakanda. Net iš 240 metrų krentančio vandens vaizdas Jums užsiliks atmintyje ilgam. Šią vietą rekomenduojame aplankyti dar neprasidėjus lietingajam sezonui. Po jo vandens lygis yra pakilęs, dėl to vykti apžiūrėti krioklį yra nepatogu ir net pavojinga.

Arugama. Viena iš geriausių pasaulyje vietų plaukioti banglentėmis yra Arugamos įlanka. Nors ši vieta yra labiau rekomenduojama patyrusiems banglentininkams, išmokti plaukioti su instruktoriais galės kiekvienas. Įlankoje yra pilna įvairių vietų, kur šiek tiek skiriasi bangos. Tačiau visur smėliukas ir vanduo malonumą suteiks bet kurioje vietoje Arugamoje. Po visų plaukiojimų banglente, šioje vietoje galėsite ir atsipūsti su joga. Einant pagrindine gatvele pamatysite ne vieną vietą, kurioje žmonės užsiima joga.

Kumana nacionalinis parkas. Arugamoje esantis Kumanos nacionalinis parkas privilios gamtą mėgstančius turistus. Nors šis parkas nėra toks populiarus kaip Jalos, jis turi ir savų privalumų. Visų pirma, šiame parke nesutiksite tiek daug kitų turistų, daugelis tiesiog keliaus į Jalos parką, kuris yra populiaresnis. Nors šis parkas yra mažesnis, jame galėsite pamatyti ir leopardų, ir dramblių, krokodilų, vėžlių, baltųjų kobrų. Jei jau viešėsite Arugamoje, rekomenduojame skirti bent kelias valandas ir šio parko aplankymui.

Udawalawe nacionalinis parkas. Šiame parke galėsite apkeliauti ir apžiūrėti pačią gražiausią ir prabangiausią gamtą visoje Šri Lankoje. Atvykę į safari, įsivelsite į nuotykius, kuriuose kiekviena akimirka bus unikali ir verta įamžinimo. Safari leidžia visiems gamtos entuziastams, paukščių mylėtojams, nuotykių ieškotojams ir visiems kitiems keliautojams atrasti kuo daugiau malonių akimirkų ir pojūčių. Puikiai pasiruošę darbuotojai, aukštos kokybės įranga ir džipai leis Jums mėgautis kraštovaizdžiu ir gamta.

Mulkirigala. Senovinė budistų šventykla, pastatyta ant 205 metrų aukščio akmens. Ši šventykla yra apsupta keturiais akmenimis. Lengviausia pasiekti šią šventyklą yra iš Dikwella arba Tangalle miestelių. Taip pat verta paminėti, kad ši šventykla formaliai pripažinta archeologine vietove Šri Lankoje. Vietinių ši vieta yra dar žinoma kaip mažoji Sigirija. Taip yra dėl to, nes šventykla, kaip ir Sigirijoje, yra pastatyta ant didžiulio akmens.

Viešbučiai

Pegasus Reef Hotel. Šis viešbutis yra už 200 metrų nuo paplūdimio. Vieta, kurioje jis yra puikiai tinka prie jūros poilsiui susiruošusiems keliautojams. Kambariuose yra oro kondicionieriai, kabelinė televizija, mini barai, balkonai. Taip pat turistų patogumui yra įrengta treniruoklių salė, lauko baseinas, restoranai, barai.

Saunter Paradise Hotel. Sigirijoje įsikūręs viešbutis suteiks komforto visiems čia esantiems žmonėms. Standartiniai kambariai kuriuose yra oro kondicionieriai, kabelinė televizija, mini barai, bevielis interneto ryšys, taip pat ir vonios kambaryje yra plaukų džiovintuvai. Viskas ko gali prireikti ilsintis kambaryje yra šiame viešbutyje, todėl šis pasirinkimas yra labai rekomenduojamas.

Hotel Grand Tamarind Lake. Kataragamoje įsikūręs viešbutis yra neįprastas tuo, kad aplink viešbutį visur matoma žaluma. Kambariuose yra bevielis internetas, plokščiaekraniai televizoriai, vonios kambariai. Klientams yra galimybė naudotis lauko baseinu, užsukti į restoranus pavalgyti.

Royal Kandyan Hotel. Viešbutis Royal Kandyan Hotel yra įsikūręs Kandyje. Kambariai iš dalies panašūs į kitų viešbučių kambarius. Keliautojams, kurie nori praleisti daugiau laiko Kandyje ir apžiūrėti visą miestelį, apsistoti šiame viešbutyje būtų patogu.

The Queensburry City Hotel. Viešbutis yra įsikūręs Nuvara Elijoje. Šis viešbutis Jums siūlo poilsį terasoje, platų meniu restorane. Taip pat iš viešbučio matysite kalnų vaizdus, galėsite jais grožėtis. Kambariuose yra bevielis internetas, plokščiaekraniai televizoriai, svetainės erdvė. Vonios kambariuose taip pat yra įrengti ir dušai.

Transportas

Autobusai. Pati populiariausia ir dažniausiai naudojama transporto priemonė Šri Lankoje yra autobusai. Tačiau keliaujant autobusais turėkite omeny, kad jais naudojasi didžioji dalis gyventojų, todėl autobusai visada būna sausakimši. Geriausias laikas keliauti autobusais yra ankstyvas rytas, tada žmonių būna mažiau, autobusas yra erdvesnis.

Taksi. Keliaujant taksi visada reikia derėtis. Būtent Šri Lankoje svarbu tai daryti, nes kitokiu atveju galite būti apgauti ir iš Jūsų bus prašoma didesnė suma, negu turėtų būti. Visi automobiliai turi taksometrus, tačiau vis tiek kainą susižinokite prieš kelionę, vairuotojai pamatę keliautojus dažnai nori į kišenę įsimesti daugiau pinigėlių, negu turėtų.

Traukiniai. Šią transporto priemonę rekomenduojame neskubantiems ir norintiems pasigrožėti kraštovaizdžiu. Keliaujant traukiniu yra žymiai lėčiau pasiekiamos tos pačios vietos, kurios būtų pasiekiamos su autobusais. Dėl to, traukiniai Šri Lankoje nėra labai populiarūs, vietiniai ir turistai dažniau renkasi autobusus. Iš kitos pusės, pliusas yra tas, kad žmonių traukinyje bus nedaug, nereikės stumdytis ir kovoti dėl vietos su kitais žmonėmis. Traukiniai važiuoja nuo Kolombo iki visų turistinių centrų.

Automobiliai. Automobiliais Šri Lankoje mes keliauti nerekomenduojame. Gatvėse važinėti automobiliu yra išties pavojinga. Vietiniai vairuotojai nepaiso nei kelių taisyklių, nei moralės normų keliuose. Siūlome nuomotis automobilį tik tada, jei esate pripratę važinėti Azijoje, esate labai budrūs ir atsakingi. Automobilio nuomos paslaugas galėsite rasti keliose tarptautinėse agentūrose.

Rikšos. Rikša yra triratė transporto priemonė. Siūlome miestuose naudotis rikšų paslaugomis. Rikšų vairuotojai yra įgudę ir pripratę prie nuolatinių kamščių. O pačios transporto priemonės manevringumas ir dydis leidžia dažnai kamščius aplenkti ir saugiai pravažiuoti net užkištose gatvelėse. Šri Lankoje rikšų paslaugos nėra brangios, tačiau efektyvios ir greitos.

Šri Lankos Virtuvė

Šri Lankos gyventojai gamindami maistą visuomet bando išnaudoti visus savo turimus išteklius. Dėl to, Šri Lankos virtuvė yra gausi vaisiais, jūros gėrybėmis. Kadangi Šri Lankoje gausu prieskonių, jų patiekaluose prieskoniai yra naudojami išties gausiai. Taip pat verta paminėti, kad Šri Lankos maistas yra ganėtinai aštrus, todėl prieš ragaujant tradicinių patiekalų vertėtų pasiruošti ragauti juos atsargiai. Didžioji dalis maisto yra marinuojama su salotomis ir prieskoniais. Taip pat, beveik visi valgiai yra gaminami su kokosu pienu.

Atvykus į Šri Lanką būtinai turite paragauti tradicinių patiekalų, tokių kaip Lampari, Polrotti duonos, Kiribath, Katta sambal ir Kukul mas.

Lampari – tai ryžiai, ruošiami su mėsa, apkepti banano lapuose ir pateikiami su daržovėmis. Šį patiekalą galite rasti tikriausiai visuose restoranuose ar kavinėse, mat jis Šri Lankoje yra be galo populiarus.

Porlotti. Norintiems paragauti tradicinės duonos, siūlome, turint galimybę, net sudalyvauti jos kepime. Porlotti duona yra kepama iš miltų, kokosų dribsnių ir vandens. Iš esmės ši duona panaši ir į mūsų tėvynėje valgomą ir mėgstamą duoną, tačiau dar jausite ir kokoso skonį.

Kiribath. Mėgstantiems desertus ir saldesnius patiekalus yra privaloma pragauti Kiribath. Tai yra ryžių pudingas, gaminamas iš virtų kokosų piene ryžių. Kokosų pienas suteikia saldumo, o ryžiai yra taip skaniai išverdami, kad tiesiog prašysite dar vienos porcijos pudingo.

Katta sambal – tai čili, svogūnų, žuvies ir citrinų mišinys. Šis patiekalas tinka aštrumą ir žuvį mėgstantiems asmenims. Patiekalas turi savo rūgštelę ir aštrumą nuo čili ir citrinų, tačiau paragavus jo galima pajausti įvairių prieskonių ir skonių mišinį, kuris tarpusavy labai gerai siejasi.

Kukul mas. Atvykus į Šri Lanką siūlome paragauti Kukul mas. Šis maistas yra laikomas tikriausiai pačiu tradiciškiausiu patiekalu visoje šalyje. Trumpai tariant, tai yra su daugybe prieskonių gaminamas vištienos troškinys. Nors patiekalas ir paprastas, jo skonis tikrai yra vertas Jūsų dėmesio.

Watalappan. Dar vienas iš Šri Lankos garsiųjų desertų yra Watalappan. Tai yra jogurtas, kuris yra gaminamas iš bizonų pieno ir kiaušinių pudingo. Iš pradžių gali pasirodyti keistas, tačiau įsigilinant į jo skonį abejonių dėl šio deserto nebeliks.

Kevum. Tikriausiai visi mėgstame pyragus. Kodėl tada nepabandžius kitos šalies tradicinio pyrago – kevum? Iš ryžių miltų ir sirupo gaminamas ir keptuvėje kepamas pyragas patiks visiems smaližiams.

Kalbant apie alkoholinius gėrimus, juos įsigyti Šri Lankoje gali asmenys nuo 21 metų.

Kainos

Šri Lankos valiuta – rupija. 1 euras yra lygus maždaug 200 Šri Lankos rupijoms. Kainos plius minus prilygsta kainoms Lietuvoje.

Restoranai. Neprabangiuose restoranuose galėsite papietauti tik už 1,60 euro, vidutinės klasės restorane pietūs dviems kainuoja nuo 10 iki 20 eurų. Kava kainuoja apie 2 eurus, o greito maisto mėgėjai McDonalds pietų kompleksui sumokės ne daugiau 5 eurų.

Parduotuvės. Kainos parduotuvėse mažai kuo skiriasi nuo kainų tėvynėje. Už litrą pieno sumokėsite šiek tiek daugiau už eurą. Už pusę kilogramo duonos sumokėsite apie 50 centų. Įvairių vaisių kainos atitinka kainoms Lietuvoje, o už vietinį Šri Lankoje gaminamą sūrį, už kilogramą sumokėsite iki 10 eurų.

Transportas. Autobuse privaloma turėti vienkartinį bilietėlį, už jį sumokėsite vos 13 centų. Keliaujant su taksi yra taikomi du mokesčiai. Pirmasis tai yra įsėdimo – 32 centai ir važiavimo – 30 centų už kilometrą. Tačiau kaip jau minėjome anksčiau, važiuojant su taksi derėkitės prieš kelionę dėl kainos, nes taksistai Šri Lankoje dažnai bando išvilioti iš turistų daugiau pinigų, negu turėtų. Išsinuomojus automobilį, jums reikės ir kuro. Litras benzino čia kainuoja 77 centus. Pigiausia būtų keliauti su autobusu, tačiau atsižvelgiant į patogumą, siūlome keliauti Jums su taksi.

Lankytinos vietos. Atvykus į Šri Lanką, keliausite po šalį ir domėsitės jos kultūra, papročiais, lankysite kuo daugiau vietų. Daugelis iš jų turi įėjimo kainą. Karališkieji botanikos sodai kainuos apie 7 eurus, norint pamatyti Auskinę Dambulla šventyklą reikės sumokėti apie 10 eurų, Nacionaliniame Uda Walawe parke už nepakartojamus vaizdus safari zonoje sumokėsite 22 eurus, o norėdami pamatyti Mulkirigala vienuolyną išleisite 1,30 euro.

Apibendrinimas

Nors vykstant į Šri Lanką reikia nemažai pasiruošimo, mes Jums tikrai rekomenduojame čia atvykti bent kartą gyvenime. Ši šalis gali suteikti tokių vaizdų ir užsiėmimų, kokių kitoje šalyje tiesiog negalėsite rasti. Apžiūrėti dramblius iš arti ir jais jodinėti, dalyvauti festivaliuose ir susipažinti su Šri Lankos kultūra. Paragausite nuostabios ceilono arbatos ir tradicinių patiekalų. Susipažinsite su Buda iš arčiau, aplankę jo šventyklas ir išgirdę pasakojimų ir legendų iš vietinių. Taip pat pamatysite nuostabų kraštovaizdį, kalnus, lygumas ir pajūrius.

Papildoma informacija

Detalesnę informaciją galite rasti mūsų svetainėje https://bts.lt/ . Kelionių į Šri Lanką taip pat galite rasti mūsų partnerių tinklalapyje https://www.novaturas.lt/

Privatumo politika:

Informuojame kad šioje svetainėje naudojami slapukai angl cookies. Sutikdami, paspauskite mygtuką Sutinku arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Daugiau informacijos puslapyje: https://nmc.lt/privatumo-politika/.

© 2023 Baltic Travel Service. Visos teisės saugomos. https://bts.lt/
Touched by digitouch!
Svetaine rūpinasi: Adisoft.lt