Naudinga informacija | BTS

Kita naudinga informacija

PINIGAI KELIONĖJE: vykstant į užsienio valstybę svarbu su savimi turėti pakankamai pinigų. Juos, be abejo, į užsienio valiutą geriau išsikeisti dar namuose. Taip ir paprasčiau, ir dažniausiai taupiau. Prieš išvykstant patartina susisiekti su kelionių agentūra arba banku ir pasikonsultuoti, kokią valiutą geriau vežtis į konkrečią šalį. Taip pat nevertėtų pamiršti, jog gali būti ribojamas įvežamų į šalį pinigų kiekis. Susisiekite su tos valstybės, į kurią vykstate, diplomatine atstovybe ar konsuline įstaiga dėl informacijos, susijusios su pinigų įvežimo į šalį, reglamentavimu.

Patartina pasiimti ne vien grynuosius pinigus, bet ir kreditines ar debetines korteles, kelionės čekius. Atsiskaitant kortele galima būti ramiems, jog netikėtai prireikus nepritrūksite grynųjų. Tačiau ne visose užsienio valstybėse galima laisvai naudotis kreditinėmis ar debetinėmis banko kortelėmis. Prieš vykstant į užsienį rekomenduojama pasikonsultuoti su banku, išdavusiu mokėjimo kortelę, dėl galimybės atsiskaityti ir naudotis ja užsienio valstybėse. Taip pat savo banke patartina sužinoti ir užsirašyti telefono numerį, kuriuo paskambinus galima užblokuoti savo kreditinės ar debetinės kortelės naudojimą tuo atveju, jei ji būtų prarasta. Šį telefono numerį rekomenduojama laikyti atskirai nuo banko kortelės.

Dažnai užsienio kelionėje prireikia daugiau pinigų nei keliaujantieji planuoja. Net perkant kelionę per kelionių agentūrą dažnai gali tekti iš savo asmeninių lėšų padengti tam tikras išlaidas: muziejų, turistinių vietų lankymą, papildomą maitinimą ir pan. Prieš išvykstant rekomenduojama suplanuoti, iš kur būtų galima gauti papildomų piniginių lėšų, jei jų pritrūktų.

APSIPIRKIMAS: kelionėje žmonės dažniausiai perka kokių nors suvenyrų ir lauktuvių. Jei perkate brangius dalykus, pavyzdžiui, rytietiškus kilimus, brangakmenius ar antikvarinius daiktus, laikykitės taisyklės pirkti tik žinomose, pripažintose parduotuvėse. Nesusigundykite viliojamais pasiūlymais ir tariamai palankiomis kainomis, kai, pavyzdžiui, jus vežantis taksi vairuotojas pasako, jog jo pusbrolio parduotuvėje kaip tik šiandien labai sumažintos kainos: tiesa, šalyje gaminamų prekių kainos gali būti žemesnės, bet jei tos kainos per pusę mažesnės, reikėtų būti atsargiems. Bet kuriuo atveju, kai perkate brangesnes prekes, prašykite jų sertifikato.

Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Maroke ar Tunise, tiesiog geras tonas reikalauja derėtis. Jei nesiderate, daugelis prekybininkų gali tai palaikyti įžeidimu.

AUTOMOBILIS IR EISMAS KELIUOSE: Viską, ką reikia žinoti apie važiavimą automobiliu, jau išmokote vairavimo kursuose. Laikykitės šių taisyklių. Jei į užsienį keliaujate savo automobiliu ar ketinate jį išsinuomoti svečioje šalyje, gerai išsiaiškinkite galimus eismo ypatumus. Daugelyje Europos šalių būtina turėti žaliąją draudimo kortelę.

Europoje paprastai pakanka turėti Europoje galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Jei JAV ar Australijoje norėsite išsinuomoti automobilį, dar reikės turėti tarptautines vairuotojo teises. Šį dokumentą galite įsigyti savo šalyje.

Dėmesio! Tarptautiniam vairuotojo pažymėjimui gauti reikalingas ES naujo tipo vairuotojo pažymėjimas. Jei vis dar turite senąjį dokumentą, laiku jį pasikeiskite!

Išsiaiškinkite maksimalų leidžiamą važiavimo greitį ir promilių kiekį, nes baudos už nusižengimus kitose šalyse kartais gerokai didesnės, nei esame įpratę.

Prisiminkite, jog važiavimo sąlygos gali būti gerokai prastesnės, nei gimtoje šalyje. Pietų šalyse keliai gali būti duobėti, galima tikėtis ir kitokių kliūčių.

EKSKURSIJOS: į ekskursijas eikite tvarkingai apsirengę, jokiu būdu ne paplūdimio drabužiais, nes tuomet galite būti neįleisti, pavyzdžiui, į šventyklas. Kai kuriose šalyse moterys eidamos į katalikų bažnyčią privalo prisidengti pečius. Tailande eidami į budistų šventyklą privalote išsinuomoti ilgas kelnes ar sarongą, jei atėjote mūvėdami šortus ar segėdami trumpą sijoną.

FOTOGRAFAVIMAS: Daugumoje šventovių, muziejų ir parodose neleidžiama fotografuoti su blykste arba apskritai draudžiama fotografuoti. Tai ne tik trukdytų kitiems lankytojams, bet ir galėtų pakenkti vertingiems paveikslams. Gerbkite šį draudimą!

Ypač atsargiai reikia fotografuoti žmones. Norėdami juos fotografuoti, prieš tai paprašykite leidimo. Įsidėmėkite, jog islamo šalyse fotografuoti moteris yra tabu!

Daugelyje šalių vietiniai gyventojai specialiai rengiasi tradiciniais ir kitokiais spalvingais rūbais, kad juos fotografuotų. Už tai jie dažniausiai nori gauti atlygį, nes iš to gyvena, todėl būkite pasiruošę sumokėti už padarytas nuotraukas.

Plane wing

Gaukite asmeninį kelionės pasiūlymą!