Madeira

Madeira

Kelionės į Madeirą

Teztour kelionės

Turistus pritraukianti vulkanų kilmės ir neapsakomo grožio sala – Madeira

 

Madeira – atitolęs rojaus kampelis, kurį pamatyti turi kiekvienas

Madeira randasi Atlanto vandenyne, ji priklauso Portugalijai. Nors ši sala yra nutolus nuo Portugalijos beveik 1000 kilometrų, joje galima rasti ir Portugalijos aspektų. Šios salos geografinė padėtis labai palanki augmenijai. Ištisus metus čia yra nuostabus subtropinis klimatas. Oras čia yra pasakiškas, o vanduo savo šiluma jam neatsilieka. Būtent toks šiltas oras saloje leidžia mėgautis aktyviais užsiėmimais po atviru dangumi. Galėsite pamatyti didžiausią salos miestą, pakrantę, architektūrą, plaukioti su delfinais ar stebėti banginius. Jei norite atostogas praleisti šiek tiek aktyviau ir gan nutolusioje saloje, užeikite į www.bts.lt ir raskite sau tinkamiausią kelionės į Madeirą variantą jau dabar!

 

Aktuali informacija prieš vykstant į Madeirą

Patogiausia ir linksmiausia salą apkeliauti būtų su automobiliu arba dviračiais. Taip galėsite ne tik greitai nusigauti iš vienos vietos į kitą, bet ir galėsite mėgautis kraštovaizdžiu, gamta, kriokliais, tuneliais, mėgautis senovine architektūra. Taip pat verta paminėti, kad daugiau turistų galite sutikti pietinėje pusėje. Taip yra dėl to, kad pietuose platesni paplūdimiai ir ramesnės bangos, daugiau žmonių renkasi toje vietoje. Tačiau neapsigaukite dėl platesnių paplūdimių. Jei norėsite maudytis, Jums patartina įsigyti maudymosi batus. Su jais galėsite vaikščioti aplink akmenuotą krantą be jokių problemų.

Nors Madeira yra pritaikyta labiau aktyviam poilsiui nusitiekusiems asmenims, mes Jums siūlome alternatyvą. Jei nori ramesnės aplinkos, gražaus geltonumo smėlio paplūdimio ir naujų vaizdų, siūlome Jums keltu nuvykti į greta esančią salą – Porto Santos sala. Ji labai garsėja savo ilgu paplūdimiu, vietos ten sau tikrai atrasite vos tik įžengę į paplūdimį. Taip pat turėkite omenyje, kad vykstant į Madeirą Jums reikia paso, asmens tapatybės kortelės neužtenka norint vykti į šią nuostabią salą.

 

Apie Madeirą

Madeira, dažnai dar yra vadinama ugnikalnių sala yra visus metus trunkančio pavasario sala, atitolusi 1000 kilometrų nuo Europos. Nors ši sala ir yra toli nuo Europos, pačioje saloje galima labai daug visko pamatyti ir patirti. Pakrantėse ir slėniuose pilna skirtingų rūšių augalijos, o visoje saloje keliaujant vis girdėsite paukščių čiulbėjimą. Madeiroje galima susirasti veiklos praktiškai bet kuriam. Būtent tuo turistus ir pritraukia ši sala. Verta paminėti, kad saloje gimė vienas iš garsiausių futbolininkų – Christiano Ronaldo. Dėl to šioje saloje futbolas yra gana populiarus, o futbolininkas net turi savo muziejų. Taip pat jeigu Jums pavyktų nusigauti į Madeirą pavasarį, pamatytume penkias dienas trunkantį gėlių festivalį, kuriame pajausite tiek skanių kvapų ir pamatysite tiek gražių gėlių vienoje vietoje, kiek dar nesate matę.

 

Geografinė padėtis

Madeira yra nutolus beveik 1000 kilometrų nuo Portugalijos ir 520 kilometrų nuo Afrikos žemyno krantų. Jos Ilgis siekia 57 kilometrus, o plotis 23. Taip pat jai priklauso kelios mažesnės salos, tokios kaip Porto Santo sala ir nedidelis Desertaso salynas. Šalis iš visų pusių daugybę kilometrų yra apsupta tik vandeniu. Bet dėl savo geografinės padėties saloje pilna augalijos, visus metus yra girdimi paukščių čiulbesiai.

 

Klimatas

Madeiros saloje šiaurinė ir pietinė dalys šiek tiek skiriasi savo klimatu. Šiaurinėje dalyje būna labiau vėjuota, dažnokai apsiniaukę, temperatūra keliais laipsniais yra žemesnė. Todėl šioje pusėje sutiksite mažiau turistų nei pietinėje salos dalyje. O pietinė salos pusė yra šiltesnė, mėgstama turistų. Oro temperatūra stabiliai laikosi ties maždaug 24 laipsniais šilumos (vasaromis daugiau, žiemomis nekrenta žemiau 16 laipsnių). Vandens temperatūra Madeiroje jūsų nenuvils. Vasaros metu vanduo yra apie 22 laipsnių, o žiemomis 18 laipsnių šilumos.

 

Kaip pramogauti Madeiroje?

Visų pirma tai siūlome aplankyti salos sostinę – Funšalį. Ten galėsite neskubėdami apvaikščioti senamiestį, aplink girdėti jūros ošimą. Garantuojame kad jūsų dėmesį atkreips ir dailiai sustatyti namai siaurose senamiesčio gatvelėse. Čia taip pat pamatysite ir savotiškų durų menu. Gatvelėje beveik visos lauko pusės durys yra išpaišytos įvairiais paveikslais. Taip pat Funšalyje galėsite pasimėgauti pigia ir skania kava, čia kavos puodelis kainuoja vos kiek daugiau už pusę euro.

Norintys pasidomėti vietiniu maisto gaminimu ir prekyba, galės aplankyti vaisių ir žuvies turgų Rua Brigadeiro gatvėje. Čia Jūs pamatysite ir dar nematytų žuvies rūšių, kurios yra pagaunamos tik šioje saloje. Daugiausiai Jūsų dėmesio susilauks espada. Tai yra Madeiro salos pasididžiavimas. Taip pat šiame turguje galėsite paragauti tik saloje auginamų vaisių, tokių kaip bananasai, anonos, įvairių rūšių mangų, marakujų ir kitokių vaisių. Atvykę į turgų, nepasimeskite jei sutiksite įžūlius ir įkyrius pardavėjus. Nors daržovių ir vaisių pardavėjai Jums leis nemokamai paragauti savo parduodamų produktų, paragavus jų bus sunku atsisakyti jų pirkti. Taip pat derėkitės ir tikrinkitės ar nebūsite apgauti. Vietiniai turgaus pardavėjai dažnai išgalvoja galutines kainas pamatę turistus ir bando iš jų pasipelnyti daugiau. Tačiau jei būsite budrūs galėsite įsigyti tik šioje saloje esančių vaisių, daržovių ar dar neregėtų gėlių už Jums padorią ir prieinamą kainą.

Mėgstantiems augaliją ir norintiems ją pažinti rekomenduojame pakilti į botanikos sodą, esantį Montės kalno viršuje. Iš viršaus taip pat matysite Madeiros sostinės vaizdus. Prieš Jūsų akis bus bažnyčių bokštai, gėlėtos aikštės, įvairūs namai. Pačiame Montės rūmų botanikos sode pamatysite egzotiškų gėlių kolekciją, galbūt net sutiksite ir egzotinius tropinius paukščius.

Tiek kurie nori apkeliauti kuo daugiau Madeiros ir pamatyti jos visus kampelius tiesiog privalo pasivaikščioti Levadomis. Tai yra kalnuose nusidriekę drėkinimo sistemos kanalų pasivaikščiojimo takai. Kadangi sala yra apsupta vandens, pakliuvus orams su daugiau kritulių saloje būdavo vandens perteklius, dėl jo buvo sukurta ši levadų sistema, kuri vandenį nukreipia į žemesnes salos dalis, kur jis yra naudojamas laistymui ar kitoms reikiamybėms. Eidami šiais takais Jūs jausitės lyg eitumėte virš krioklių. Visur aplink matysite olas, augaliją, vandens telkinius.

Rekomenduojame aplankyti ir salos muziejų. Tai yra po atviru dangumi esantis muziejus – Santana. Čia sužinosite nemažai apie salos istoriją, pamatysite visą aplinką, kurią dengia dailūs namai su šiaudiniais stogais. Juose žmonės gyveno dar net praeitame amžiuje, o dabar jie yra naudojami muziejaus tikslams ir turistų pritraukimui.

Madeiroje galite pamatyti aukščiausią Europos kyšulį. Verta paminėti, kad jis yra antras iš aukščiausių iškyšulių visame pasaulyje. Galėsite užlipti į apžvalgos aikštelę, ji yra įrengta su stikliniu dugnu, nuo kurio pamatysite vandenyną, delfinus, banginius ir vėžlius. Iš tokio aukščio Jums puikiai atsivers Funšalio miesto panorama, todėl pasiimkite savo fotoaparatus prieš keliaudami čia, tikrai užfiksuosite labai gražius kadrus iš šios vietos.

Aktyvų sportą mėgstantiems asmenims siūlome pasinerti į vandens pramogas. Į jas įeina nardymas, plaukiojimas banglentėmis, pasiplaukiojimas su delfinais ir dar daugiau pramogų. Salos padėtis tiesiog suteikia pasakiškas bangas kuriomis galima plaukioti, o dėl buvimo apsuptai vandens, banginiai ir delfinai tiesiog plaukioja aplink šią salą norėdami būti pastebėti Jūsų.

Rytinėje salos pakrantėje galite nuvykti į aukščiausią privažiuojamą viršūnę saloje – Pico de Areieiro. Iš šios vietos atsiveria panoraminis salos vaizdas, jausitės lyg būtumėte prie pat debesų. Ne ką prastesnius vaizdu po to galėsite atrasti ir Ribeira Frio parke. Šis parkas puikiai tinka pradėti kelionę levadų takais. Jie nėra per ilgi, o ir yra patys patogiausi norint pradėti vaikščioti šiais takais, prie jų priprasti.

Vakarinėje salos dalyje daug kas sako, kad yra geriausia vieta pamatyti gražiausius salos vaizdus. Šioje vietoje yra antra pagal dydį jūros uola pasaulyje, tai pritraukia nemažai turistų, o ir Jūs liksite nustebę pamatę neišpasakojamo grožio uolą. Kaip minėta anksčiau, šioje dalyje taip pat yra ir apžvalgos aikštelė, iš kurios puikiai matosi Funšalio panorama.

 

Festivaliai

Naujųjų metų fejerverkų šou. Jei keliausite į Medeiros salą link naujųjų metų, turėsite galimybę sudalyvauti pačių įspūdingiausių fejerverkų pasaulyje šou. 2007 m. jie buvo įvertinti pačiais geriausiais ir įrašyti į Guinnesso‘o pasaulio rekordų knygą. Šis festivalis puikiai tinka norintiems naujuosius metus sutikti su trenksmu ir prisiminti juos ilgam. Uoste galėsite matyti visomis vaivorykštės spalvomis nušviestą dangų. Kiekvienais metais daugybė turistų atvyksta čia būtent dėl tokio naujųjų metų sutikimo. Visi gyventojai tuo laiku yra labai svetingi, visose gatvėse pilna muzikantų, vaišių stalai būna išnešti į lauką, kiekvienas žmogus čia jaučiasi savas ir gali puikiai praleisti laiką su Madeiros salos gyventojais. Per naujųjų metų sutikimą, saloje netrūksta ir įvairių tradicijų. Viena iš jų, laikrodžiui parodžius vidurnaktį, yra suvalgyti po raziną už kiekvieną laikrodžio dūžį. Jeigu vadovausitės vietinių gyventojų patarlėmis, geriau apsivilkite mėlynos spalvos drabužius naujųjų metų išvakarėse. Gyventojai sako, jei sutiksite naujuosius metus su mėlyna spalva, Jus lydės sėkmė visus ateinančius metus.

Madeiros Karnavalas. Šis tradicinis karnavalas vyksta likus 40 dienų iki Velykų. Nors sala ir nedidelė, bet šis karnavalas sugeba surinkti tiek pat žmonių kiek ir didžiausi Rio de Žaneiro ar Venecijos karnavalai. Šis karnavalas susideda iš dviejų dalių. Pirmoji dalis vyksta su profesionaliais šokėjais. Visur girdėsite sambos garsus, matysite šokius, įvairiais kostiumais išsipuošusius gyventojus ir karnavalo dalyvius. Antroji dalis yra laisvesnė, joje gali dalyvauti visi, taip pat ir Jūs. Žmonės išeina į gatves ir dalyvauja eitynėse. Jie taip pat bando įsikūnyti į įvairiausius personažus, sukurtus savo vaizduotės ar naudodami kostiumus.

Madeiros gėlių festivalis. Atvykę keliautojai į Madeiros salą balandžio mėnesį visur aplink matys ryškiaspalves gėles, užuos malonų jų kvapą ir pamatys daugybę rūšių, su kurioms tikriausiai neužtektų laiko susipažinti. Festivalio metu gatvės yra papuošiamos įvairiausiomis gėlėmis, gėlių kilimais, namai, barai ir apskritai visas miestas yra papuošiamas gėlėmis. Taip pat tuo metu yra vykdomi ir kultūriniai pasirodymai, vyksta spektakliai, kuriami įvairiausi šou ir šokiai.

 

Madeiros miesteliai

Kaljeta. Norintiems pasimėgauti ramybę ir atsipalaiduoti prie paplūdimių, vienas iš geriausių variantų Madeiroje būtų Kaljetos miestas. Šis kurortinis miestelis taip pat puikiai tinka šeimoms su vaikais. Šiame miestelyje yra auksinio smėlio paplūdimys. Nors jis ir yra suformuotas dirbtinai, praleidę laikę jame to net nepastebėsite. Iš Portugalijos ir Maroko suvežtas smėlis yra supiltas suformuotuose dviejuose paplūdimiuose. Kadangi aplink yra Atlanto vandenynas, žmonės turėjo sugalvoti ką daryti, kad smėlis nebūtų išplautas bangų. Paplūdimiai yra apsaugoti molais dėl šios priežasties. Nors paplūdimiai ir apsupti molais, vanduo nuolat keičiasi.

Šis kurortas puikiai tinka šeimoms su vaikais ne tik dėl nuostabaus smėlio paplūdimio, bet ir dėl ramaus pobūdžio vakarų. Daug aktyvios veiklos vakarais čia nebūna, o dienomis galima mėgautis pažintinėmis ekspedicijomis. Taip pat siūloma aplankyti miestelyje esantį Casa das Mudas meno centrą. Didelė tikimybė, kad jį aplankius pamatysite kokią nors parodą, koncertą ar kitokias kultūrines pramogas.

Funšalis. Salos sostinė suteikia galimybę ne tik mėgautis daugybe vandens pramogų, bet ir pamatyti ir pasigrožėti istorijos paveldu. Funšalyje siūlome skirti bent vieną dieną išplaukimui į atvirus vandenis. Ten pamatysite delfinus ir banginius iš vos kelių metrų atstumo.

Viena iš įdomiausių vandens pramogų sostinėje būtų būtent nardymas. Vykstantiems čia nuo birželio iki spalio mėnesiais, vandens skaidrumas ir matomumas bus pats geriausias. Pasitaikius labai geroms oro sąlygoms, matysite net iki 30 metrų po vandeniu.

Na o norintiems kelionę praleisti sausumoje, Funšalyje variantų yra ir šioje sferoje. Galėsite atsipalaiduoti žaisdami golfo aikštėse, keliauti įvairiais pėsčiųjų takais ar užsisakyti visureigių paslaugas, norint apkeliauti daugiau salos ploto ir viską stebėti iš automobilio.

Naktinis gyvenimas Funšalyje vyksta gan aktyviai. Sostinėje apstu barų ir naktinių klubų. Geriausias metas atsipalaiduoti naktimis yra nuo 4dienių iki 6dienių po vidurnakčio. Tomis dienomis naktinis gyvenimas atsiveria visu savo gražumu ir aktyvumu. Galėsite susibendrauti su vietiniais gyventojais ar kitais turistais, pašokti, ar ramiai pasėdėti baruose.

Santa Krusas. Pagal gyventojų skaičių yra vienas iš didesnių miestelių. Šis miestelis yra skirtas labiau pailsėti, laiką praleisti pasyviai. Aplink galima rasti parkus, vietos parduotuvėles, jaukias senamiesčio gatveles. Santa Kruse yra paruošti nuo vandenyno atskirti du baseinai. Juose galima atsipūsti ir tiesiog plūduriuoti vandenyje. Vaikams ar paaugliams čia patiktų ir padaryti specialūs lieptai, nuo kurių galima šokinėti į vandenį iš kelių metrų aukščio. Taip pat šeimoms su vaikais galima užsukti į vandens parką. Jame yra įrengti net 5 nusileidimo takai, 4 greitojo nusileidimo takai. Vien dėl šio vandens parko, šeimoms su vaikais šis miestelis yra idealus pasirinkimas kelių dienų praleidimui.

 Kanisas. Sparčiai populiarėjantis turistinis miestelis Kanisas yra nutolęs nuo sostinės vos 10 kilometrų. Iš pradžių gali pasirodyti, kad šis miestelis yra sudarytas tarsi iš dviejų skirtingų dalių. Užlipus ant kalvos, galima pamatyti tradicinio vaizdo senąjį salos kaimą. Jame stovi graži XVIII amžiaus barokinė bažnyčia, į kurią mes siūlome nueiti pasigrožėti jos vidumi. Keliaujant link vandenyno, jau yra matomas turistinis miestelio vaizdas. Modernaus Canico de Baixo kurorto aplinkoje puikuojasi vilos ir prabangūs viešbučiai. Kaip ir daugelyje turistinių miestelių, čia vyrauja įvairūs restoranai, barai, apartamentai. Šis miestelis labiau tinka brandaus amžiaus ar ramų poilsį mėgstantiems asmenims, yra pritaikytas prabangesniam ir pasyviam laiko leidimui atostogaujant.

 

Madeiros virtuvė

Madeira pritraukia keliautojus ne tik dėl savo klimato, bet ir dėl savo nepaprastos virtuvės. Vietiniai labai mėgsta sriubas, todėl jų pasirinkimas yra tikrai platus. Siūlome paragauti Caldo Verde, Tomate e Cebola ir Canja de Galinha sriubų. Caldo verde yra tiršta sriuba, gaminama su bulvėmis, susmulkintai kopūstais. Kartais taip pat sriuboje galima rasti ir aštrią kiaulienos dešrą Chourico, dėl ko ši sriuba įgauna dar geresnį skonį. Tmate e Cebola yra svogūnų ir pomidorų sriuba, dažniausiai patiekiama su virtais kiaušiniais. Jos skonis yra neįprastas ir mums atrodantis keistai, tačiau vietiniai šią sriubą mėgsta ir mielai siūlo paragauti jos turistams. Canja de Galinha yra vištienos sriuba, tačiau ji dažniausiai yra patiekiama Kūčių vakarienės metu.

Taip pat čia yra puiki galimybė atrasti kažką naujo ir dar neragauto Lietuvoje. Madeiros saloje yra labai populiarus vaisių kryžminimas. Taip gimė naujas vaisius bananasas, kuris saloje užsitarnavo gerą reputaciją dėl savo neįprasto skonio.

Visame pasaulyje yra giriamas Madeiros vynas. Jis net yra tituluojamas skystuoju salos auksu. Visoje saloje yra pilna vynuogių plantacijų, o nedidelėje saloje yra net 7 vyno daryklos. Saloje vyksta įvairios degustacijos, o turistams siūloma ir galima aplankyti vyno laikymo rūsius, pamatyti kaip tas vynas iš tikro yra gaminamas ir pasimėgauti nuostabaus skonio vyno taure vakare atsipalaiduojant po visos dienos.

Madeiros salos gyventojai yra dideli mėsos ir žuvies mėgėjai, todėl patiekalų su šiais produktais saloje bus apstu. Populiariausi iš jų yra Caldeirada (7-9 žuvų rūšių troškinys), Bif de Atum ( tuno kepsnys), ir Espada ( patiekalas iš šioje šalyje žvejojamos juodosios kalavijos žuvies). Espada ko gero yra tradiciškiausias salos patiekalas, o ir gaminamas yra labai įvairais būdais. Jis gali būti tiek keptas, tiek virtas patiekalas, daugelyje restoranų yra patiekiamas su bananais ar kitais vaisiais.

 

Kainos

Prekybos centruose produktai iš esmės turi tokią pačią kainą kaip ir Lietuvoje. Už litrą pieno saloje sumokėsite pusę euro, už kilogramą vištienos krūtinėlės 4,50 Eur, kilogramas obuolių ar apelsinų kainuoja šiek tiek daugiau euro. Restoranuose vietinis alus kainuoja apie 2 eurus, dienos pietūs asmeniui kainuotų apie 7 eurus, už kavą sumokėsite apie eurą. Jei planuojama keliauti viešuoju transportu, vienkartinis bilietas asmeniui atsieitų 2 eurus. Madeiros saloje kainos yra priimtinos, už produktus ar pramogas tikrai nemokėsite per daug.

 

Viešbučiai

Viešbutis DOM PEDRO GARAJAU APARTAMENT & NATURE: 3* viešbutis priklauso gerai žinomam Portugalijos viešbučių tinklui „Dom Pedro“. Kaip ir daugeliuose viešbučių, aptarnavimo kokybė yra gan aukšta, viešbutis siūlo patogų poilsį, įvairiais paslaugas. Paplūdimiai šalia viešbučio priklauso jūros rezervatui, vanduo yra puikiai tinkamas nardymui dėl savo skaidrumo.

Viešbutis DOM PEDRO MADEIRA OCEAN BEACH: 4* viešbutis, esantis nuostabaus grožio vietoje. I viešbučio atsiveria žalių kalnų ir mėlyno vandenyno vaizdai. Viešbutis yra netoli seniausios salos vietos – Mašiko miestelio. Būtent šiame viešbutyje rasite supiltą Sacharos dykumos smėlio paplūdimį, o toks paplūdimys Madeiroje pasitaiko tikrai retai.

Viešbutis ROCAMAR & ROYAL ORCHID: 4* viešbutis įsikūręs ramioje vietoje, netoli pasivaikščiojimo takų. Jūsų akis džiugins iš viešbučio matomi Atlanto vandenyno vaizdai. Viešbutyje taip pat yra trys baseinai, treniruoklių salė, sveikatingumo centras. Iki Funšalio iš viešbučio galima nuvykti su nemokamu autobusu. Verta paminėti, kad šis viešbutis 2018 m. gavo ITAKOS BURĘ už aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę.

Viešbutis DORISOL ESTRELICA: 3* viešbutis įsikūręs ramiose apylinkėse. Šis viešbutis puikiai tinka šeimoms. Elegantiškų interjerų kambariai, salos atmosfera viskas ko reikia norint pailsėti Madeiros saloje. Vaikai gali žaisti ir pramogauti žaidimų aikštelėse, netoliese gali aplankyti garsaus futbolininko Christiano Ronaldo muziejų.

Viešbutis MONTE MAR PALACE: 4* viešbutis įsikūręs prie pat vandenyno, netoli Laurissilva laurų miško. Vieta tinka ramaus poilsio ieškantiems turistams. Viešbutis yra atitolęs nuo miesto šurmulio, o aplinka yra sutvarkyta ir gražiai bet natūraliai papuošta marmuru.

 

Apibendrinimas

Norint atostogauti ne per daug karštoje, bet ir šiltoje vietoje, mes Jums siūlome būtent Madeiros salą. Čia temperatūra Jums kuo puikiausiai tiks tiek pasideginti, maudytis ar šiaip praleisti laiką atostogaujant. Nors sala ir yra pakankamai nutolusi nuo Europos, šiais laikais dėl to jaudintis nederėtų, geriausia būtų tiesiog susikrauti visus lagaminus ir vykti į šią salą atostogauti jau tuojau pat. Įvairiausi miesteliai, levadų takai, dirbtiniai nuostabaus aukso smėlio spalvos paplūdimiai ir įvairios vandens pramogos neleis Jums nuobodžiauti Madeiroje. Taip pat ir įvairiausios architektūros pavyzdžiai, senojo stiliaus tradiciniai kaimai ir bažnyčios leis pasyviau praleisti kelionę ir pasidomėti kitokia kultūra. Jei Jums patinka vanduo, paplūdimiai, visą dieną kaitinanti saulė ir nepakartojami vaizdai, užsisakykite kelionę į Madeiros salą jau dabar!

 

Papildoma informacija

Detalesnę informaciją galite rasti mūsų svetainėje https://bts.lt/ . Kelionių į Madeiros salą taip pat galite rasti mūsų partnerių tinklalapiuose www.itaka.lt

Privatumo politika:

Informuojame kad šioje svetainėje naudojami slapukai angl cookies. Sutikdami, paspauskite mygtuką Sutinku arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Daugiau informacijos puslapyje: https://nmc.lt/privatumo-politika/.

© 2023 Baltic Travel Service. Visos teisės saugomos. https://bts.lt/
Touched by digitouch!
Svetaine rūpinasi: Adisoft.lt