Keliavimas su naminiais gyvūnais | BTS

Keliavimas su naminiais gyvūnais

Jei ketinate keliauti su naminiu gyvūnu ar keliais gyvūnais, iš anksto įsitikinkite ar turite visus gyvūnų įvežimui būtinus dokumentus. Pagrindiniai keliaujantiems gyvūnams reikalingi dokumentai yra augintinio pasas ir veterinarinio įvežimo dokumentas gyvūnams, tačiau kiekviena valstybė gali turėti skirtingus gyvūnų įvežimo į šalį reikalavimus, kuriais būtina pasidomėti prieš planuojant kelionę. Atidžiai perskaitykite Lietuvos Respublikos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pateikiamą informaciją asmenims, keliaujantiems su gyvūnais (Keliavimas su gyvūnais augintiniais).

Asmenims, keliaujantiems su naminiais gyvūnėliais, taip pat būtina susipažinti su 2013 m. birželio 12 d. EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTU (ES) Nr. 576/2013dėl gyvūnųaugintinių vežimo nekomerciniais tikslais, kuriuo panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 998/2003”, bei keliavimo su gyvūnais augintiniais ir gyvūnų augintinių pasų taisyklėmis, taikomomis ES piliečiams, vykstantiems į keliones ES ar už jos ribų.

Keliavimas lėktuvu

Ketinant su naminiu gyvūnu keliauti lėktuvu, prieš įsigyjant lėktuvo bilietą, būtina pasidomėti konkrečios oro linijų bendrovės, su kuria ketinate keliauti, nustatytomis gyvūnų priėmimo į lėktuvą ir vežimo taisyklėmis. Nors kiekvienos aviakompanijos gyvūnų vežimo taisyklės skiriasi, tačiau daugeliu atvejų būsite paprašyti užtikrinti:

  • kad gyvūnas būtų saugioje kelioninėje dėžėje arba narve;
  • turite turėti visų privalomų gyvūno skiepų patvirtinimus, sertifikatus ir leidimus įsivežti gyvūną į kelionės tikslo šalį;
  • kad gyvūnas turėtų pakankamai vietos narve (galėtų atsistoti, apsisukti, pamankštinti kojas) ir užtektinai maisto ir/arba vandens kelionei.

Paprastai maži naminiai gyvūnai iki 8 kg gali būti pervežami lėktuvo salone, juos laikant specialiame konteineryje, o didesni – krovinių skyriuje. Jame yra atskira kondicionuojama vieta, kurioje palaikoma tinkama temperatūra. Jis nekeliauja kartu su lagaminais. Jei gyvūnas bus gabenamas krovinių skyriuje, keleivis turi atvykti į oro uostą mažiausiai 1 valandą iki skrydžio.

Atkreipkite dėmesį, kad informacija apie gyvūną turi būti pateikiama perkant bilietą, kadangi lėktuve gali skristi ribotas kiekis gyvūnų. Jei gyvūnų skaičius tam tikrame skrydyje viršija numatytą skaičių arba lėktuvo konfigūracija neleidžia vežti gyvūnų, oro vežimo bendrovė gali atsisakyti jį vežti. Aviakompanijos savo taisyklėse neturi nustačiusios termino, per kurį jos privalo patvirtinti, ar gyvūnas bus vežamas. Taigi, jeigu gyvūnas atitinka aviakompanijos nustatytas taisykles, patvirtinimas gali būti duodamas nedelsiant ar net likus iki 2 valandų iki skrydžio (ypač bendrovių, kurios skraidina transatlantiniais maršrutais).

Plane wing

Gaukite asmeninį kelionės pasiūlymą!