Sveikata | BTS

Sveikata

Ruošiantis skristi lėktuvu visada rekomenduojama pasitarti su gydytoju dėl savo sveikatos būklės.

Sveikatos draudimas 

Vykstant į kelionę patariame turėti sveikatos draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant slidinėti reikėtų įsigyti specialų asmeninį medicininių išlaidų draudimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūroje arba draudimo bendrovių atstovybėse. Atidžiai skaitykite visą informaciją, pateiktą draudimo polise. Išlaidų kompensavimo tvarka ir dokumentai, kuriuos reikalaujama pateikti prašant kompensuoti patirtas išlaidas ar gauti kitokią draudimo išmoką, įvairiose draudimo bendrovėse gali skirtis. Ne visos medicinos įstaigos dirba su draudimo kompanijomis, todėl gali tekti sumokėti už jų suteiktas gydymo paslaugas vietoje, net jei ir turite medicininių išlaidų draudimą. Reikalaukite iš gydytojo tokių dokumentų: pažymos, kurioje būtų nurodyta diagnozė, simptomai, skirti vaistai, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu, taip pat reikės vaistų receptų ir išrašytų vaistų pirkimo kvitų. Už gydymą ligoninėje, transportą, greitosios pagalbos paslaugas pagal draudimo polise nustatytas sąlygas sumokės draudimo bendrovė, jei laiku kreipsitės į draudimo bendrovės atstovą (adresai būna nurodyti polise), kuris įgaliotas pasirūpinti gydymu ir atsiskaityti už jį.

Informacija nėščiosioms

Nornt užtikrinti saugumą, keliaujančioms oro transportu nėščiosioms yra taikomi tam tikri reikalavimai. Daugiau apie tai skaitykite: “Informacija nėščiosioms

Skiepijamasis nuo užkrečiamų ligų (Vakcinacija)

Prieš vykstant į egzotiškas šalis patariama pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktinio skiepijimosi nuo užkrečiamųjų ligų. Skiepais rūpinasi ir už juos moka pats turistas. Siūlome Jums perskaityti Užkrečiamų ligų ir AIDS centro parengtas Rekomendacijas dėl užkrečiamų ligų, keliaujant į užsienio šalis. Informacija apie skiepijimus keliaujantiems bei profilaktinių skiepijimų atlikimą teikiama Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre, Nugalėtojų g. 14D Vilniuje, tel. 8 5 2159273. Papildomos informacijos apie skiepus galite rasti ir Pasaulio sveikatos organizacijos internetiniame puslapyje. Taip pat patariame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, padedančių užsienio šalyse išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su neįprastu maistu, kitokiais mitybos įpročiais.

Vaistai kelionės metu

Į rankinį bagažą pasiimkite pakankamai vaistų tam atvejui, jeigu jūsų registruotas bagažas kelionės metu dingtų. Siekiant išvengti nemalonumų dėl vaistų gabenimo rankiniame bagaže, su savimi turėkite šių vaistų receptą (jo kopiją) ar gydytojo pažymą. Jeigu Jūs abejojate dėl konkrečių vaistų įvežimo į šalį, į kurią keliaujate, teisėtumo, pasikonsultuokite su kelionių agentūra arba šalies, į kurią vykstate, diplomatine atstovybe ar konsuline įstaiga. Ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju kreipkitės į artimiausią medicinos punktą, ligoninę arba išsikvieskite gydytoją per viešbučio administratorių.

Įspėjame, jog egzotiškuose kraštuose reikėtų vengti žalio maisto, valgyti tik gerai išvirtus ar garuose paruoštus maisto produktus. Taip pat saugus sausas maistas (duona, sausainiai, džiūvėsiai), daug cukraus turintys gaminiai (sirupai, džemai), paties valgančiojo nulupti vaisiai ir daržovės, buteliuose išpilstyti gėrimai. Egzotiškose šalyse didelį pavojų kelia vandentiekio vanduo. Virintas vanduo tampa visiškai saugus, jeigu jis virinamas apie 10 min. Nesaugus yra drėgnas arba kambario temperatūroje saugomas maistas, vaisiai ir daržovės su pažeista odele arba plaukeliais, salotos ir kitos nevirtos daržovės, padažai ir garnyrai, laikomi atviruose induose ant stalo, termiškai neapdorotos jūros gėrybės, pienas, gėrimai su ledukais.

Plane wing

Gaukite asmeninį kelionės pasiūlymą!