Bulgarija

Bulgarija

Kelionės į Bulgariją

Teztour kelionės

Bulgarijos respublika – valstybė pietryčių Europoje. Ribojasi su Juodąja jūra rytuose, Graikija ir Turkija pietuose, Serbija bei Makedonija vakaruose ir Rumunija šiaurėje. Su Rumunija ribojasi Dunojaus upe.

SAULĖTASIS KRANTAS

Juodosios jūros perlas, kuriuo didžiuojasi visa Bulgarija Būtų visiškai neįtikėtina, jei žmogui, gimusiam Lietuvoje prieš keturiasdešimt arba daugiau metų, žodžių junginys „Slančev briag“ nesukeltų jokių emocijų. Nuvykti į tuo metu atrodžiusį tokį tolimą Bulgarijos pajūrį pasisekdavo toli gražu ne kiekvienam, o štai „Slančev briag“ brendžio (tais laikais be skrupulų vadinto konjaku) pasirodydavo ir mūsų parduotuvių lentynose. Ech, tas svajonių gėrimas iš kraštų, kur taip skaisčiai šviečia saulė…

Šiandien Saulėtasis krantas – vienas iš ryškiausių akcentų Bulgarijos vizitinėje kortelėje. Šis Juodosios jūros ruožas ilgus amžius snūduriavo, kol apie 1960 metus bulgarai nusprendė: čia bus kurortas. Kas iš to išėjo, bene geriausiai pasako skaičiai. Šiais laikais į Saulėtąjį krantą kasmet suvažiuoja keli milijonai turistų, o vien viešbučių mieste ir jo apylinkėse yra apie 800.

Šiek tiek apie juos, nes išsirinkti iš tokios gausybės išties nepaprasta. Baltic Travel Service kelionių konsultantė Agnė Liaugaudienė sako, kad prabangiam poilsiui verta rinktis „Barcelo Royal Beach“ (5*) – prie pat jūros esantį modernų ir erdvų kompleksą. Tiems, kas vertina nedidelius viešbučius, puikus variantas – „Nobel“ (4*). Jis yra šalia Nesebero – mažučio ir labai seno UNESCO saugomo miesto-muziejaus. Saulėtasis krantas ir gausybė jo pramogų – vos už kelių kilometrų. Taupiems keliautojams A. Liaugaudienė rekomenduoja simpatišką viešbutuką „Perla“ (3*).

Kita vertus, kur beapsistotumėte, jūrą visuomet galėsite pasiekti pėsčiomis. Beje, paplūdimys Saulėtajame krante driekiasi net 10 kilometrų. Taigi, net jei niekas kita netraukia, dienas galėsite leisti mėgaudamiesi saule ir maudynėmis. Sutemus – visai kita šneka. Spalvingas naktinis gyvenimas Saulėtąjį krantą išgarsino visame pasaulyje.

„Pramogų gausa Bulgarijos kurortai, sakyčiau, pranoksta Turkiją. Štai diskotekos: jų labai daug, jos viena už kitą įspūdingesnės, todėl pasiausti jaunimas plūsta tūkstančiais. Restoranų, kavinių ir barų – šimtai, įvairiausiems skoniams“, – sako A. Liaugaudienė.

Ir ne tik tai. Kelionė piratų laivu ir vandens parkai – nekasdienių emocijų porcija ir mažam, ir dideliam. Pasivažinėjimas visureigiais bekele – pasirinkimas ištroškusiems adrenalino. Nacionalinis bulgariškos kultūros vakaras – spalvingas reginys tiems, kam įdomu pajusti Balkanų dvasios dvelksmą. „Svarbu tai, kad kainos čia nesikandžioja. Galima sakyti, jos panašios kaip Lietuvoje, o tam tikros prekės – pigesnės, pavyzdžiui, tekstilė ir oda“, – sako A. Liaugaudienė. Ji pridūrė, kad dėl priimtino kainų lygio ir gausybės pramogų Saulėtasis krantas yra puikus pasirinkimas jaunimui ir šeimoms.

Į Saulėtąjį krantą ir apskritai į Bulgariją A. Liaugaudienė pataria vykti nuo birželio pradžios iki rugsėjo vidurio. Tuomet apniukusių dienų tik viena kita, tad saulė, šiluma ir nuostabi jūra – garantuoti. Dėmesio vertų įdomybių ir pačiame mieste, ir jo apylinkėse apstu. A. Liaugaudienė rekomenduoja nuvykti į vadinamąjį Akmenų mišką (bulgariškai „pobiti kamani“ reiškia į žemę įkaltus akmenis). Ši 18 km nuo Varnos esanti vieta unikali: didelis laukas, pilnas tarsi iš žemės išdygusių akmenų. Nė vienas pasaulio geologas iki šiol nesugebėjo paaiškinti kaip susiformavo šio gamtos fenomenas. Šiek tiek pavažiavę už Burgo pateksite į Sozopolį – dar vieną nedidelį Bulgarijos miestą su giliomis istorinėmis šaknimis. Istorikai ir archeologai neabejoja, kad dabartinis miestas gyvavo jau septintame amžiuje prieš Kristų, o iki Žalgirio mūšio likus dviem tūkstantmečiams jis jau kaldino savo pinigus. Šiandien šis buvusios Trakijos teritorijoje esantis miestas – vienas stipriausių turistų traukos centrų visoje Bulgarijoje. Pasak A. Liaugaudienės, dar viena lankytina vieta yra Šv. Anastasijos sala, kur nuo viduramžių veikė moterų vienuolynas. Komunistinio režimo metais šis vos hektaro ploto uolėtas žemės lopinėlis buvo pavadintas Bolševikų sala – tarsi mėginant vienu ypu nubraukti visą kelis amžius trukusią dvasingą jos istoriją. Šv. Anastasijos sala yra Burgo įlankoje, į ją plukdo keltas. Be to, senovės gerbėjams A. Liaugaudienė siūlo aplankyti Kaliakros kyšulį ir apžiūrėti ten stūksančią apleistą, bet vis dar įspūdingą viduramžių pilį. O Balčiko botanikos sodas su daugiau kaip dviejų tūkstančių augalų kolekcija puikiai tiks įsigeidus atsipūsti įstabaus grožio apsuptyje. „Kur bevažiuotumėte ir ką beveiktumėte, vieną svarbią smulkmeną patariu įsidėmėti visiems, susiruošusiems į Bulgariją. Kai mes kam nors pritariame ir sakome „taip“, linksime galva aukštyn žemyn. Kai sakome „ne“, galvą sukinėjame į šonus. Bulgarijoje viskas atvirkščiai, ir dėl to kartais turistai pakliūna į kurioziškas situacijas“, – juokiasi A. Liaugaudienė. Keliaujantieji į Saulėtąjį krantą gali rinktis skrydžius į Burgą (25 km nuo Saulėtojo kranto) arba Varną (100 km nuo kurorto). Beje, atvykus galima nušauti išsyk du zuikius: nuo Saulėtojo kranto iki legendomis apipinto Stambulo tėra apie 200 kilometrų. Be abejo, įmanomas ir atvirkščias variantas: atskristi į Stambulą ir nuvažiuoti iki Saulėtojo kranto.

© 2023 Baltic Travel Service. Visos teisės saugomos. https://bts.lt/
Touched by digitouch!
Svetaine rūpinasi: Adisoft.lt